Halloween 2013

29.10.2013 sa v bilingválnej triede 1.B oslavoval Halloween. Dosť žiakov prišlo do školy skôr, niektorí prišli už o štvrť na osem ráno, ak nie skôr len, aby sa dotiahla poriadne výzdoba a kostýmy, ktoré boli naozaj pestré. Mali sme tam doktorov, upírov, klaunov, zombie a mnoho ďalšieho. Lektor Matthew David Haarman nám najprv pustil film, ktorý nám prezradil niečo o Halloweene a potom sme sa presunuli do triedy, kde sme sa rozdelili do niekoľkých skupín a vyrezávali sme tekvice, ktoré sa potom ohodnotili porotou a najlepší dostali sladkú odmenu. Potom sme sa všetci dali dokopy a robili tzv. Trick-or-treating. Chodili sme po triedach, vyberali sladkosti a kto nám nič nedal dostal trest. Keď sme obehali toľko tried, koľko nám čas dovolil, tak sme sa presunuli späť do triedy, kde sme si na chvíľu oddýchli a potom prišla za nami porota, ktorá mala určiť najstrašidelnejší, najzábavnejší a najlepší kostým. Sami vraveli, že rozhodovanie nebolo jednoduché, keďže všetci mali výborné kostýmy, ale napokon sa dohodli. Na vyhodnotenie sa prišla pozrieť dokonca aj pani riaditeľka! No a potom sa už išli všetci prezliecť a mohli sme sa pustiť do upratovania. Môžem dodať už len jediné: Bolo zábavné pozerať na výrazy okoloidúcich ľudí pri pohľade na žiakov, ktorým sa nechcelo zmývať líčenie ku kostýmu.

Nikola Červinková