Preukaz ISIC/EURO<26

Milí študenti a učitelia,
vzhľadom na blížiace sa prázdniny a nový školský rok sa blíži aj obdobie kedy bude potrebné pre funkčnosť vašich ISIC/ITIC kariet obnovenie alebo práve rozmýšľate ako a kde vybaviť nový ISIC/ITIC. Preto by som Vás chcel touto cestou navigovať a pomôcť sa zorientovať kde a ako tieto veci vybavíte.

Na začiatok by som začal cenníkom preukazov a aktivačných známok. Cenník nájdete tu:
Cennik_preukazov.docx

Ďalej by som pokračoval tým, ako a kde objednáte a vybavíte nový čipový preukaz ISIC/ITIC, objednáte duplikát svojho preukazu a aktivačné známky.
Pre objednanie nového čipového preukazu je postup nasledovný: Novú čipovú kartu objednáte cez link platobnej brány priložený nižšie. Po zaplatení objednávky, škola dostane menný zoznam žiakov/učiteľov ktorý si kartu objednali a následne škola objedná jednotlivým žiakom/učiteľom ich nové karty, ktoré budú doručené na adresu školy. Akonáhle škola preberie zásielku preukazov, dostanete na edupage správu s upozornením o prebratí a váš nový preukaz si budete môcť prísť prevziať v kabinete VT. Pri prevzatí bude potrebná fotografia s rozmermi 25x25 mm.
Cez tento link taktiež objednáte aktivačnú známku alebo duplikáte ISIC/ITIC karty. V prípade že si vyberiete možnosť doručenia aktivačnej známky na adresu školy je postu rovnaký ako pri objednaní čipových preukazov. Objednáte si známku a ak vyberiete doručenie známky na adresu školy, škola po prevzatí objednávky odošle správu s upozornením na váš edupage.

Link platobnej brány pre vaše objednávky nájdete tuhttps://isic.sk/platbaskoly/

Link na objednanie ITIC  známky pre pedagógov nájdete tu: https://www.objednaj-preukaz.sk/produkt/skola-znamkaitic/

Informácie o aktivačných známkach, zľavách a výhodách čipovej karty ISIC/ITIC a taktiež o prolongácií preukazu nájdete tu: List_revalidacia_2023_platba_cez_eshop_platobna_brana_-_final.docx

Čo je prolongácia a ako postupovať:

Prolongácia je predĺženie platnosti ISIC karty na dopravu, ktoré je potrebné vykonať pre jeho funkčnosť na nasledovný školský rok v doprave. Prolongáciu doporučujem spraviť pred koncom školského roku z dôvodu končiacej platnosti na vlakovú dopravu a to ku dňu 30.6. daného kalendárneho roku.

Prolongácia sa dá vybaviť dvoma spôsobmi:

1.) cez aplikáciu ubian

2.) cez SMS správu

V oboch prípadoch Vám po zaplatení príde správa, že si máte prísť priložiť vašu čipovú kartu v škole na terminál. S touto správou a čipovým preukazom je potrebné prísť za technikom do kabinetu VT ktorý Vám prolongáciu na termináli vykoná. Po tejto prolongácií je potrebné si osobitne u každého dopravcu aktivovať čipovú kartu.

Najčastejšie otázky a dotazy:

-Potrebujem prolongáciu a aktivačnú známku na preukaz keď mám nový čipový preukaz ISIC/ITIC?
-Nie, ak máte nový čipový preukaz ISIC/ITIC príde aktivovaný u všetkých dopravcov na aktuálny školský rok a s aktivačnou známkou na aktuálny školský rok.

-Potrebujem aktivačnú známku ak chcem používať ISIC/ITIC iba na dopravu?
-Nie, ISIC/ITIC karta sa dá používať na dopravu po prolongácií bez aktivačnej známky na aktuálny školský rok.

Dúfam, že som týmto článkom zodpovedal väčšinu vašich otázok. Taktiež Vám doporučujem vybaviť si náležitosti ohľadom ISICu pred alebo počas letných prázdnin z dôvodu dlhého čakania na začiatku školského roku. V prípade nejakých nejasností je potrebné sa informovať u technika GYMY v kabinete VT.