• 33. ROČNÍK ŠKOLSKÉHO KOLA OLYMPIÁDY V ANGLICKOM JAZYKU

  33. ROČNÍK ŠKOLSKÉHO KOLA OLYMPIÁDY V ANGLICKOM JAZYKU

  I tento školský rok sme v priebehu novembra 2022 absolvovali na našom gymnáziu už 33. ročník školského kola Olympiády v anglickom jazyku. Súťažilo sa v kategóriách 1B (tercia), 1C (tercia - anglofónni žiaci), 2A (prvé a druhé ročníky + kvinta), 2B (tretie a štvrté ročníky + oktáva), 2C2 (starší anglofónni študenti) a 2C1 (všetkých päť ročníkov bilingválneho štúdia).

  Celkovo sa školského kola vo všetkých kategóriách zúčastnilo 84 študentov, čo je naozaj pekný počet.

  Študenti, ktorí získali najvyšší počet bodov v písomnej časti, postúpili do ústnej.

  A tu sú naši výhercovia:
   

  Kategória 1B:
  1. miesto: Kristína Konečná (tercia) - 54 bodov
  2. miesto: Markéta Marková (tercia) - 53 bodov
  3. miesto: Martina Hlávková (tercia) - 42 bodov
   

  Kategória 1C:
  1. miesto: Olívia Reptová (tercia) – 50,5 bodov
   

  Kategória 2A:
  1. miesto: Petra Kubicová (1.C) - 60 bodov
  2. miesto: Filip Petráš (kvinta) - 53 bodov
  3. miesto: Diana Orságová (2.A) - 52 bodov

  Kategória 2B:
  1. miesto: Hubert Závodský (oktáva) - 63 bodov
  2. miesto: Viktória Kubinová (4.A) - 59 bodov
  3. miesto: Matúš Holič (4.A) - 56 bodov
   

  Kategória 2C1:
  1. miesto: Jakub Hercegh (1.B) - 62 bodov
  2. miesto: Adam Derda (4.B) - 60 bodov
  3. miesto: Martin Fordinál (4.B) - 58 bodov
   

  Kategória 2C2:
  1. miesto: Kristína Juríčková (5.B) - 51 bodov
  2. miesto: Nina Bilíková (3.B) - 48 bodov
   

  Všetkým výhercom srdečne blahoželáme a postupujúcim z prvých miest želáme veľa šťastia v okresných či krajských kolách.

  Tiež sa chceme poďakovať všetkým pedagógom, ktorí v školskom kole Olympiády vynaložili čas a úsilie na opravu veľkého množstva testov v písomnej časti a poctivo pristúpili k hodnoteniu ústnej časti. Ďakujeme i všetkým pedagógom – angličtinárom, ktorí rozvíjajú všetky žiacke talenty.

 • Deň otvorených dverí - január 2023

  Deň otvorených dverí - január 2023

  Vážení rodičia, milí záujemci o štúdium, nakoľko od konca októbra prebieha na našej škole rekonštrukcia elektroinštalácie, deň otvorených dverí sa uskutoční v januári 2023. O presnom termíne Vás budeme včas informovať.

  Ak by ste sa ešte predtým chceli k nám prísť pozrieť, stačí sa vopred ohlásiť a dohodnúť si individuálny termín. Radi Vás našou školou kedykoľvek prevedieme a zodpovieme všetky Vaše otázky. 

  Nech sa páči, pozrite si videá o našej škole:

  https://www.youtube.com/watch?v=pqWKj3kBaIg

  https://www.youtube.com/watch?v=LZP1yK2nsl4&t=354s

 • Paleodielne v II.B

  Dňa 14.11. sa žiaci II.B vydali na cestu časom späť do doby kamennej. Dopomohol im k tomu lektor, ktorý celú cestu pravekom spestril vynikajúcim výkladom a ukážkami pravekých artefaktov. Najskôr sa žiaci niečo dozvedeli o paleolite a potom si aj sami vyskúšali aktivity z denného života pračloveka. Mali možnosť opracovať si paličku pazúrikom, obľúbeným nástrojom, a aj si vyrobiť špagát zo stonky žihľavy! (Niektorí sa pri oberaní žihľavy pekne popŕhlili) Ako postupne cestovali časom ďalej, dokázali aj sami objaviť oheň - aj keď naozajstný oheň nikto z nich nezaložil. Takto sa dostali až do neolitu. Tu si žiaci skúsili vymodelovať Venuše a zasúťažiť si o najkrajšiu. Na záver cesty časom ich čakal hod oštepom, no zistili že veľmi zdatní lovci by z nich asi neboli. Cesta sa bohužiaľ dostala ku koncu a museli sa vrátiť späť do súčasnosti. Sú ale za túto skúsenosť veľmi vďační a pomohla im živšie si predstaviť život v dobe kamennej. Katka Malatinová, II.B

 • Maratón aerobik - úspech v krajskom kole

  Dňa 14.11.2022 sa u nás na škole uskutočnilo okresné kolo Maratón aerobik.

  V tento deň sme sa poriadne zapotili a spravili niečo pre naše zdravie. Maratón otvorila salsa s Bibou Michalcovou. Nasledovala zumba, ktorú nám predcvičili žiačky z II.A a program sme zavŕšili aerobikom s Katkou Vidovou.

  Myslím si, že táto akcia pomohla k dobrým vzťahom medzi spolužiakmi. Pretože sme sa potili jeden za všetkých a všetci za jedného.

  Do krajského kola, ktoré sa konalo 16.11.2022 v Trenčíne, postúpili: Monika Marková a Zuzana Durcova z II.A, Emma Mockovčiaková, Katarína Bašnárová a Adela Šebestová z II.C, Samuel Eliáš z III.B., Simona Makarová zo IV.B a Ema Eliášová, Martina Mislovičová a Tamara Kulšková z triedy oktáva.

  Cvičenie zahŕňalo salsation, body work a zumbu a dalo všetkým riadne zabrať.
  A práve najskúsenejšie dievčatá dokázali aj v krajskom kole, že patria medzi najlepšie.

  V konkurencii 80 cvičeniek a cvičencov obsadila Ema Eliášová 3.miesto a Tamara Kulíšková sa dostala medzi TOP 10. Aj týmto úspechom sa dievčatám podarilo získať ďalšie body do súťaže o Pohár predsedu TSK Jaroslava Bašku.

  Srdečne blahoželáme a veľmi sa tešíme.

 • Matej Horniak - víťaz Slovenského pohára v behu na kolieskových lyžiach

  Náš žiak, Matej Horniak z triedy oktáva, vekom ešte junior, sa stal absolútnym víťazom v mužskej kategórii Slovenského pohára v behu na kolieskových lyžiach.

  V prvom kole, ktoré sa uskutočnilo 21. augusta v meste Bobrovec, zvíťazil. Preteky sa bežali voľnou technikou na trati 8,4km s prevýšením 166 metrov.

  V druhom kole, v obci Gerlachov 9. októbra  sa umiestnil na štvrtom mieste. Táto trať mala dĺžku 5km s cieľom v Tatranskej Polianke. Bežalo sa klasickou technikou.

  Tretie kolo sa konalo 16.októbra v Závažnej Porube. V tomto kole sa Matej umiestnil na 2. mieste. Súťažilo sa súpažnou technikou na trati 4,2km.

  V súčasnosti sa Matej pripravuje  vo švédskej Bruksvallarne s národným tímom Slovenska na zimnú sezónu. Matej je žiakom oktávy a členom oddielu bežeckého lyžovania a biatlonu Spartaka Myjava. 

  K nádhernému úspechu mu srdečne blahoželáme a prajeme veľa síl do ďalších súťaží.

 • iBobor - vyhodnotenie súťaže

  iBobor - vyhodnotenie súťaže

  Od 7.11. do 11.11.2022 sa uskutočnil tento rok už 16.ročník medzinárodnej matematicko-informatickej online súťaže iBobor, ktorú spoluorganizuje Fakulta matematiky, fyziky a informatiky UK Bratislava. Súťaže sa zúčastnilo 20 študentov našej školy v troch kategóriách. V kategórii Kadet sa na 1.mieste umiestnil  Walter Scharbert (percentil 91,65) a Olívia Reptová s Rolandom Petrášom sa stali úspešnými riešiteľmi. Všetci traja sú z tercie. V kategórii Junior 1.miesto vybojovala Betka Londáková (percentil 97,23) a úspešnou riešiteľkou sa stala Petra Balážová, obidve z triedy kvinta. V kategórii Senior máme 5 úspešných riešiteľov v poradí Omar Ibrahim, Christopher Bouma (obidvaja percentil 98.97), Duong Nguyen Hoang - všetci traja trieda V.B, Marek Žoldák a Jakub Málek z triedy IV.A. Všetkým súťažiacim ďakujeme za reprezentáciu školy a úspešným riešiteľom srdečne blahoželáme.

 • Blahoželáme, Rolo...

  Tešíme sa z úspechu nášho študenta Rolanda Petráša z tercie, ktorý sa dňa 12.11.2022 umiesnil v medzinárodnej súťaži bojových umení v Budapešti Hungarian Open Grand Prix 2022 na 3. mieste.

 • Hory a mesto

  Hory a mesto

  Dňa 11.11.2022 sme sa zúčastnili premietania envirofilmov v KD Samka Dudíka. Videli sme skutočne zaujímavé filmy:

   1. Nórsky Friluftsliv (Norwegian Friluftsliv, Poľsko, 23 min, 2021, r. Zdeno Dvorak)

  2. Po červenej domov (Slovensko, 40 min, 2021, r. Adam Lisý)

  3. Americké MTB dobrodružstvo (Slovensko, 11 min, 2020 r. Jaro Tešlár)

  4. 60 sekúnd (Sixty Seconds, Kanada, 19 min, 2021, r. Lara Shea)

 • Malá ochutnávka z našich imatrikulačiek...

  Celú fotogalériu si môžete pozrieť  na TU

  Foto: Vladimír Pyxel Domen 

 • Nulová tolerancia k šikane...

  Dňa 8.11.2022 sa všetci žiaci okrem maturitných ročníkov zúčastnili výchovného koncertu, ktorého témou bola prevencia proti šikana v jej najrôznejších podobách Účinkujúci si svojim priateľským vystupovaním získali plnú dôveru študentského publika. Ďakujeme.

 • Gaudeamus Brno

  Kam po maturite?  Ako sa dostať na vysokú školu? Kde možno študovať vybraný odbor alebo fakultu?

  Na tieto otázky hľadali naši študenti odpoveď dňa 2.11.2022 na veľtrhu vysokých škôl - Gaudeamus v Brne. 

 • Príbeh o ľudskej láske...

  Po jesenných prázdninách sa dňa 2.11.2022 žiaci prvého až štvrtého ročníka bilingválneho štúdia zúčastnili predstavenia English Theatre - A Christmas Carol v DK Zrkadlový háj v Bratislave.Predstavenie bolo realizované pod záštitou AMERICAN DRAMA GROUPE EUROPE a krásnu angličtinu počuli žiaci prostredníctvom hercov British theatre company TNT THEATRE BRITAIN, ktorí hrajú adaptácie diel klasickej a modernej literatúry v angličtine po celom svete.Divadelné predstavenie Vianočná koleda je príbeh inšpirovaný známym rovnomenným dielom od Charlesa Dickensa o nádeji a duchu Vianoc. Ebenezer Scrooge je chamtivý obchodník, ktorý okrem peňazí nemiluje nič iné. Jeden večer zažije stretnutie, na ktoré nikdy nezabudne...Krásny príbeh ukazuje, že stále je čas krutosť a lakomosť odčiniť. Hlavného hrdinu postupne navštevujú traja duchovia, ktorí sa snažia prebudiť v ňom pravú podstatu Vianoc...je to príbeh o ľudskej láske a pokore, o chudobe a bohatstve, o nádejach, možnostiach, sebectve a čaroch. A o tom, že nikdy nie je neskoro...

 • NAJLEPŠÍ FANTASY PRÍBEH NA ZÁLOŽKÁCH DO KNIHY

  Dobré nápady, trochu fantázie, štipka tvorivosti, primeraná zvedavosť, nadväzovanie nových priateľstiev. A ešte chuť zapojiť sa. To všetko charakterizovalo 11. ročník celoslovenského projektu Záložka do knihy spája slovenské školy na našom gymnáziu.

  Najlepší fantasy príbeh podľa mňa vyzerá takto... Tohtoročná téma nás preniesla do tajomného sveta príbehov Tolkiena, Rowlingovej, Sapkowského, Lewisa, Bauma a ďalších. Inšpirovaní literárnymi dielami sme kreslili, strihali, lepili, maľovali, vypisovali citáty a vyrábali záložky rozmanitých tvarov, veľkostí, farieb. Samotnú prípravu záložiek sme na hodinách slovenského jazyka a literatúry doplnili rozhovormi o knižných novinkách.

  Zásielku so záložkami adresovanú tohtoročnej partnerskej škole – Gymnáziu P. O. Hviezdoslava v Kežmarku sme doplnili propagačnými materiálmi o Myjave a Trenčianskom regióne. Nás zas potešili zaujímavé záložky od kežmarských gymnazistov.

  Natália Hutyrová

 • Gratulujeme programátorom

  Gratulujeme programátorom

  V utorok 18.10.2022 sa konalo školské kolo celoslovenskej online súťaže Zenit v programovaní. Z našej školy sa zúčastnili študenti informatického seminára v kategórii A. Súťažiacich čakalo 10 náročných úloh, ktoré riešili v programovacom jazyku Python. Do krajského kola postúpili Nina Medveďová a Christopher Bouma, ktorým blahoželáme a držíme palce.

 • Ocenenia DofE

  Dňa 5. októbra sme sa zúčastnili slávnostnej ceremónie pri príležitosti odovzdávania cien DofE. Veľmi sme sa tešili na zaslúženú odmenu po náročnom roku plnenia rôznych výziev. Slávnostné odovzdávanie sa uskutočnilo v krásnych priestoroch TSK Trenčín. Stretli sme sa s dofákmi z iných škôl a mohli sme spoločne zdieľať naše zážitky a skúsenosti. Významné osobnosti trenčianskeho kraja sa nám prihovorili a odovzdali nám diplomy a odznaky. Bolo pekné cítiť obdiv za našu odvedenú prácu. Všetci sme si užili príjemný deň, ktorý nás inšpiroval. V programe DofE budeme pokračovať. Zoja Štefíková, Lea Málková

 • Oznam o voľbách do Školského parlamentu Gymnázia Myjava

  Oznam o voľbách do Školského parlamentu Gymnázia Myjava

  Dňa 14.-16.11.2022 sa uskutočnia voľby do Školského parlamentu Gymnázia Myjava (Ďalej len ŠP) cez elektronickú platformu EDUPAGE.

  Záujemcovia o členstvo v parlamente sa môžu prihlásiť u koordinátorky najneskôr do 4.11.2022 vyplnením a odovzdaním prihlášky koordinátorke ŠP Mgr. Diane Magátovej, ktorá podpisom potvrdí jej prijatie.

  Na priebeh volieb dohliada volebná komisia. Volebnú komisiu tvoria 2 zástupcovia ŠP – Karolína Šedivá a Matej Hradský, koordinátorka ŠP Mgr. Diana Magátová a pedagogický pracovník, ktorý zastupuje pedagogických pracovníkov v Rade školy – Mgr. Jana Ilovičná.

  Výsledky volieb budú zverejnené dňa 18.11.2022 na stránke školy a na nástenke ŠP.

  Prihláška: Prihlaska_SP.pdf

   

 • Gaudeamus

  GAUDEAMUS

  Začiatkom októbra sme my, študenti III.A,  III.C, IV.A a  IV.B triedy, vycestovali do Bratislavy s cieľom návštevy európskeho veľtrhu pomaturitného a celoživotného vzdelávania GAUDEAMUS. V priestoroch Incheba Expo arény nás čakala bohatá ponuka možností na štúdium na Slovensku i v zahraničí. Súčasťou veľtrhu boli taktiež prednášky jednotlivých vysokých škôl, poradenský servis a možnosť otestovať sa, na ktorý študijný odbor máme predpoklady. Na základe rozhovorov s prítomnými vysokoškolákmi sme sa mnohí lepšie zorientovali v spleti vysokých škôl a vytvorili si tak predstavu o svojich plánoch do budúcnosti. Aneta Jančia, III.C

 • Dievčatá, blahoželáme...

  Žiačky nášho gymnázia Vanessa Bielčíková (tercia), Olívia Reptová (tercia), Ema Durcová (kvinta), Alžbeta Londáková (kvinta) a Tamara Kulíšková (oktáva) z tanečného klubu Bibs Myjava sa 1.10.2022 zúčastnili na Kopaničiarskom pohári 2022, ktorý sa konal po tretíkrát. Je to súťaž v integrovanom tanci, súťažia zdravé páry, sólo tanečníčky, ako aj kombinované páry (zdravý tanečník + tanečník s mentálnym hendikepom). Tento rok mali zastúpenie kluby nielen zo Slovenska, ale aj z Čiech a z Poľska. Naše dievčatá si vybojovali krásnu zbierku medailí, spolu získali 10 zlatých, 4 strieborné a 7 bronzových medailí. Srdečne im blahoželáme.

 • Blahoželáme karatistom z tercie

  Blahoželáme chlapcom z tercie ku krásnemu umiestneniu v medzinárodnej súťaži 22. ročník EURO GRAND PRIX Plzeň 

  Roland Petráš 3. miesto kategória Kumite U14 - 50kg

  Jakub Michálek 3. miesto kategória Kumite U14 + 55kg

 • Myjavskí gymnazisti po stopách Habsburgovcov

  Dňa 21. septembra sa žiaci III.B a III.A triedy zúčastnili exkurzie do hlavného mesta Rakúska. Vo Viedni strávili iba jeden deň, no stihli si tam pozrieť veľa kultúrnych a historických pamiatok. Ako prvá prebehla prehliadka letného sídla Habsburgovcov, zámku Schönbrunn. Atmosféra a výzdoba typická pre baroko priviedla všetkých návštevníkov k iným myšlienkam. Na pešej prehliadke sme si prezreli centrum mesta, Námestie Márie Terézie, pozostatky z rímskeho opevnenia, sídlo prezidenta a Rakúskeho parlamentu a dychberúci Dóm Svätého Štefana.

  Milovníci prírody a umenia si prišli na svoje. Prírodovedecké a Umeleckohistorické múzeum na výlete nemohlo chýbať. Učitelia a žiaci si výlet veľmi užili. Nevieme sa dočkať podobných akcií. Denis Dutko, III.B

strana:

Novinky

Kontakt

 • Gymnázium, Jablonská 301/5, 907 01 Myjava
  Jablonská 301/5, 907 01 Myjava
 • 034/6213461 - sekretariát
  0915 699 479 - riaditeľka
  034/6213462 - školská jedáleň

Fotogaléria