• Best in English

  Best in English

  V novembri minulého roku sa opäť konala medzinárodná online súťaže Best in English. Tentokrát sa jej zúčastnilo 22 779 študentov zo 704 stredných škôl z 34 krajín. Do hodnotenia sa započítavali výsledky prvých desať najlepších študentov danej školy. Zo Slovenska sa zapojilo do súťaže 3474 študentov zo 114 škôl, z čoho 10 z Trenčianskeho kraja. Z našej školy sa jej zúčastnilo 104 študentov a opäť sme skvelo obstáli v silnej konkurencii. Skončili sme na 94.mieste v rámci všetkých krajín, na 16.mieste v rámci Slovenska a na 2.mieste v rámci Trenčianskeho kraja. Najúspešnejším študentom našej školy bol Adam Derda zo 4.B, ktorý skončil na 190.mieste z 22779 všetkých zúčastnených študentov a na 34.mieste z 3474 študentov zo Slovenska. Adamovi srdečne blahoželáme a ďakujeme všetkým zúčastneným študentom za reprezentáciu našej školy.

 • Vianočná charita

  Dňa 16.12. sa na našej škole uskutočnila nádherná akcia - Vianočná charita. Žiaci si v školskej jedálni pripravili stánky, kde ponúkali občerstvenie, rôzne výrobky, knihy. Mohli si taktiež urobiť fotku alebo dať vyveštiť z karát. V triedach si mohli zahrať spoločenské a počítačové hry alebo otestovať svoje vedomosti v kvízoch. Ak si chceli zašportovať, mali možnosť tak urobiť v telocvični. Taktiež sa uskutočnil koncert, kde sa predstavili naši najšikovnejší speváci a muzikanti.  Spolu sa nám podarilo na dobrovoľných príspevkoch vyzbierať neuveriteľných 1461€. Celý výťažok sme venovali malému Eliáškovi s autizmom. Bol to taký malý vianočný zázrak. Najkrajšia vec na celej tejto akcií bola tá, že sme sa všetci spojili, aby sme spravili dobrý skutok. To je predsa posolstvo Vianoc. Anna Mária Redajová I.B

 • Školské kolo Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry

  Školské kolo Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry

  Dňa 9. decembra 2022 sa na našej škole uskutočnilo školské kolo Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry v kategórii A (3. a 4. ročník, oktáva) a v kategórii B (1. a 2. ročník, kvinta). Súťažiaci vypracovali najskôr test online formou, potom mali za úlohu transformáciu textu a celú súťaž zavŕšili ústnym prejavom na zadanú tému.

      V A kategórii získal 1. miesto Hubert Závodský  z  oktávy,

                                       2. miesto Lucia Holičová z oktávy,

                                       3. miesto Katarína Cilíková z 3.B.

      V kategórii B získala 1. miesto Alexandra Menkynová z 2.A a na 2. mieste sa umiestnili s rovnakým počtom bodov 3 súťažiaci:  Katarína Matúšová z 2.B, Alžbeta  Londáková z kvinty a Marek Kocán z 1.C.

      Víťazom blahoželáme k úspechu a držíme päste na krajskom kole, ktoré sa uskutoční vo februári 2023.

     Všetkým žiakom ďakujeme za účasť v školskom kole.  

            

 • Želáme Vám pokojné a láskyplné Vianoce...

 • GYMY vs SPŠ

  Ďakujeme a zároveň srdečne blahoželáme nášmu víťaznému tímu a pripájame pár fotografií zo študentského dňa. Ďalšie fotky nájdete TU. Za foto ďakujeme: Mgr. Slavomír Mosný

 • Halloween a Thanksgiving v I.B

  Dňa 26.10. 2022 zažili žiaci prvého ročníka bilingválneho štúdia veľmi strašidelný a zároveň zábavný deň. Pripomenuli si totiž americký sviatok Halloweenu, ktorý sa slávi pár dní pred našimi dušičkami. Pripravili si naozaj kreatívne a zaujímavé kostýmy, v ktorých išli potom aj koledovať do ostatných tried bilingválnej sekcie. Dokonca sa zúčastnili aj súťaže vo vyrezávaní tekvíc. No to nie je jediná udalosť, ktorá sa stala túto jeseň v I.B.

   25.11. 2022 sa uskutočnila jedinečná akcia  Thanksgiving „Vďakyvzdanie”. Oslava hojnosti, na ktorú študenti pozvali aj učiteľov, si vyžiadala veľkú prípravu. Museli prichystať rôzne tradičné americké prílohy, ako napríklad zemiakovú kašu, brusnicovú omáčku a sladké dezerty ako višňový koláč. Ale na čo by boli prílohy bez hlavného chodu? Prítomní si pochutili na veľkom pečenom moriakovi, ktorý bol bezchybne pripravený. Zároveň si rozdelili úlohy domorodých Američanov a pútnikov, ktorí prišli z Británie. Ich zručnosti otestovala výroba čeleniek a čiapok. Študenti spoznali tradície, ktoré sa s týmto sviatkom spájajú. Možnosť vyjadriť vďaku učiteľom, rodine, spolužiakom a kamarátom bola pre niektorých na nezaplatenie. No rovnako dobre sa počúvala vďaka a chvála od učiteľov. V takejto priateľskej až rodinnej atmosfére bolo naozaj všetko perfektné a veľmi sme si to užili. Anna Mária Redajová

 • Blahoželáme karatistom

  Chlapci z tercie sa tento rok prebojovali na Majstrovstvá slovenskej republiky 2022 v karate, ktoré sa konali 3.12.2022. Roland Petráš sa stal majstrom Slovenska vo svojej kategórii (1. miesto) a Jakub Michálek 2. vicemajstrom Slovenska vo svojej kategórii (3. miesto). Jakub sa zároveň stal celkovým víťazom Slovenského pohára. Srdečne blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu.

 • 33. ROČNÍK ŠKOLSKÉHO KOLA OLYMPIÁDY V NEMECKOM JAZYKU

  33. ROČNÍK ŠKOLSKÉHO KOLA OLYMPIÁDY V NEMECKOM JAZYKU

  Ako každý rok, tak i tento školský rok sa  študenti nášho gymnázia zapojili  do už 33. ročníka Olympiády v nemeckom jazyku. Súťažilo sa v kategóriách 2A (prvé a druhé ročníky), 2B (tretie a štvrté ročníky).

  Školského kola sa v  oboch  kategóriách zúčastnilo 34 študentov, čo nás veľmi teší. „Koľko jazykov vieš, toľkokrát si človekom.“  Je chvályhodné, že takýchto mladých múdrych ľudí máme aj medzi nami.

  Školské kolo sa konalo 21.novembra. – mladšia kategória a 24. novembra – staršia kategória. Súťaž má 2 časti – písomnú a ústnu. Do ústnej časti postupujú študenti z 1. a 2. miesta písomnej časti.

  Tu sú konečné výsledky školského kola:

  Kat. 2A 

  1. miesto    Marek Kocán    1.C             postup do okresného kola

  2. miesto    Katarína Matúšová  2.B     postup do okresného kola

  3. miesto    Samuel Mocko  2.B

   

  Kat. 2B

  1. miesto    Terézia Kavická  4.A          postup do okresného kola

  2. miesto    Emma Čuvalová  4.A         postup do okresného kola

  3. miesto    Jakub Málek   4.A

  Všetkým výhercom srdečne blahoželáme a postupujúcim želáme veľa šťastia v ďalších kolách súťaže.

  Poďakovanie patrí učiteľom nemeckého jazyka za prípravu študentov i organizáciu súťaže.

 • 33. ROČNÍK ŠKOLSKÉHO KOLA OLYMPIÁDY V ANGLICKOM JAZYKU

  33. ROČNÍK ŠKOLSKÉHO KOLA OLYMPIÁDY V ANGLICKOM JAZYKU

  aI tento školský rok sme v priebehu novembra 2022 absolvovali na našom gymnáziu už 33. ročník školského kola Olympiády v anglickom jazyku. Súťažilo sa v kategóriách 1B (tercia), 1C (tercia - anglofónni žiaci), 2A (prvé a druhé ročníky + kvinta), 2B (tretie a štvrté ročníky + oktáva), 2C2 (starší anglofónni študenti) a 2C1 (všetkých päť ročníkov bilingválneho štúdia).

  Celkovo sa školského kola vo všetkých kategóriách zúčastnilo 84 študentov, čo je naozaj pekný počet.

  Študenti, ktorí získali najvyšší počet bodov v písomnej časti, postúpili do ústnej.

  A tu sú naši výhercovia:
   

  Kategória 1B:
  1. miesto: Kristína Konečná (tercia) - 54 bodov
  2. miesto: Markéta Marková (tercia) - 53 bodov
  3. miesto: Martina Hlavková (tercia) - 42 bodov
   

  Kategória 1C:
  1. miesto: Olívia Reptová (tercia) – 50,5 bodov
   

  Kategória 2A:
  1. miesto: Petra Kubicová (1.C) - 60 bodov
  2. miesto: Filip Petráš (kvinta) - 53 bodov
  3. miesto: Diana Orságová (2.A) - 52 bodov

  Kategória 2B:
  1. miesto: Hubert Závodský (oktáva) - 63 bodov
  2. miesto: Viktória Kubinová (4.A) - 59 bodov
  3. miesto: Matúš Holič (4.A) - 56 bodov
   

  Kategória 2C1:
  1. miesto: Jakub Hercegh (1.B) - 62 bodov
  2. miesto: Adam Derda (4.B) - 60 bodov
  3. miesto: Martin Fordinál (4.B) - 58 bodov
   

  Kategória 2C2:
  1. miesto: Kristína Juríčková (5.B) - 51 bodov
  2. miesto: Nina Bilíková (3.B) - 48 bodov
   

  Všetkým výhercom srdečne blahoželáme a postupujúcim z prvých miest želáme veľa šťastia v okresných či krajských kolách.

  Tiež sa chceme poďakovať všetkým pedagógom, ktorí v školskom kole Olympiády vynaložili čas a úsilie na opravu veľkého množstva testov v písomnej časti a poctivo pristúpili k hodnoteniu ústnej časti. Ďakujeme i všetkým pedagógom – angličtinárom, ktorí rozvíjajú všetky žiacke talenty.

 • Deň otvorených dverí - január 2023

  Deň otvorených dverí - január 2023

  Vážení rodičia, milí záujemci o štúdium, nakoľko od konca októbra prebieha na našej škole rekonštrukcia elektroinštalácie, deň otvorených dverí sa uskutoční v januári 2023. O presnom termíne Vás budeme včas informovať.

  Ak by ste sa ešte predtým chceli k nám prísť pozrieť, stačí sa vopred ohlásiť a dohodnúť si individuálny termín. Radi Vás našou školou kedykoľvek prevedieme a zodpovieme všetky Vaše otázky. 

  Nech sa páči, pozrite si videá o našej škole:

  https://www.youtube.com/watch?v=pqWKj3kBaIg

  https://www.youtube.com/watch?v=LZP1yK2nsl4&t=354s

 • Paleodielne v II.B

  Dňa 14.11. sa žiaci II.B vydali na cestu časom späť do doby kamennej. Dopomohol im k tomu lektor, ktorý celú cestu pravekom spestril vynikajúcim výkladom a ukážkami pravekých artefaktov. Najskôr sa žiaci niečo dozvedeli o paleolite a potom si aj sami vyskúšali aktivity z denného života pračloveka. Mali možnosť opracovať si paličku pazúrikom, obľúbeným nástrojom, a aj si vyrobiť špagát zo stonky žihľavy! (Niektorí sa pri oberaní žihľavy pekne popŕhlili) Ako postupne cestovali časom ďalej, dokázali aj sami objaviť oheň - aj keď naozajstný oheň nikto z nich nezaložil. Takto sa dostali až do neolitu. Tu si žiaci skúsili vymodelovať Venuše a zasúťažiť si o najkrajšiu. Na záver cesty časom ich čakal hod oštepom, no zistili že veľmi zdatní lovci by z nich asi neboli. Cesta sa bohužiaľ dostala ku koncu a museli sa vrátiť späť do súčasnosti. Sú ale za túto skúsenosť veľmi vďační a pomohla im živšie si predstaviť život v dobe kamennej. Katka Malatinová, II.B

 • Maratón aerobik - úspech v krajskom kole

  Dňa 14.11.2022 sa u nás na škole uskutočnilo okresné kolo Maratón aerobik.

  V tento deň sme sa poriadne zapotili a spravili niečo pre naše zdravie. Maratón otvorila salsa s Bibou Michalcovou. Nasledovala zumba, ktorú nám predcvičili žiačky z II.A a program sme zavŕšili aerobikom s Katkou Vidovou.

  Myslím si, že táto akcia pomohla k dobrým vzťahom medzi spolužiakmi. Pretože sme sa potili jeden za všetkých a všetci za jedného.

  Do krajského kola, ktoré sa konalo 16.11.2022 v Trenčíne, postúpili: Monika Marková a Zuzana Durcova z II.A, Emma Mockovčiaková, Katarína Bašnárová a Adela Šebestová z II.C, Samuel Eliáš z III.B., Simona Makarová zo IV.B a Ema Eliášová, Martina Mislovičová a Tamara Kulšková z triedy oktáva.

  Cvičenie zahŕňalo salsation, body work a zumbu a dalo všetkým riadne zabrať.
  A práve najskúsenejšie dievčatá dokázali aj v krajskom kole, že patria medzi najlepšie.

  V konkurencii 80 cvičeniek a cvičencov obsadila Ema Eliášová 3.miesto a Tamara Kulíšková sa dostala medzi TOP 10. Aj týmto úspechom sa dievčatám podarilo získať ďalšie body do súťaže o Pohár predsedu TSK Jaroslava Bašku.

  Srdečne blahoželáme a veľmi sa tešíme.

 • Matej Horniak - víťaz Slovenského pohára v behu na kolieskových lyžiach

  Náš žiak, Matej Horniak z triedy oktáva, vekom ešte junior, sa stal absolútnym víťazom v mužskej kategórii Slovenského pohára v behu na kolieskových lyžiach.

  V prvom kole, ktoré sa uskutočnilo 21. augusta v meste Bobrovec, zvíťazil. Preteky sa bežali voľnou technikou na trati 8,4km s prevýšením 166 metrov.

  V druhom kole, v obci Gerlachov 9. októbra  sa umiestnil na štvrtom mieste. Táto trať mala dĺžku 5km s cieľom v Tatranskej Polianke. Bežalo sa klasickou technikou.

  Tretie kolo sa konalo 16.októbra v Závažnej Porube. V tomto kole sa Matej umiestnil na 2. mieste. Súťažilo sa súpažnou technikou na trati 4,2km.

  V súčasnosti sa Matej pripravuje  vo švédskej Bruksvallarne s národným tímom Slovenska na zimnú sezónu. Matej je žiakom oktávy a členom oddielu bežeckého lyžovania a biatlonu Spartaka Myjava. 

  K nádhernému úspechu mu srdečne blahoželáme a prajeme veľa síl do ďalších súťaží.

 • iBobor - vyhodnotenie súťaže

  iBobor - vyhodnotenie súťaže

  Od 7.11. do 11.11.2022 sa uskutočnil tento rok už 16.ročník medzinárodnej matematicko-informatickej online súťaže iBobor, ktorú spoluorganizuje Fakulta matematiky, fyziky a informatiky UK Bratislava. Súťaže sa zúčastnilo 20 študentov našej školy v troch kategóriách. V kategórii Kadet sa na 1.mieste umiestnil  Walter Scharbert (percentil 91,65) a Olívia Reptová s Rolandom Petrášom sa stali úspešnými riešiteľmi. Všetci traja sú z tercie. V kategórii Junior 1.miesto vybojovala Betka Londáková (percentil 97,23) a úspešnou riešiteľkou sa stala Petra Balážová, obidve z triedy kvinta. V kategórii Senior máme 5 úspešných riešiteľov v poradí Omar Ibrahim, Christopher Bouma (obidvaja percentil 98.97), Duong Nguyen Hoang - všetci traja trieda V.B, Marek Žoldák a Jakub Málek z triedy IV.A. Všetkým súťažiacim ďakujeme za reprezentáciu školy a úspešným riešiteľom srdečne blahoželáme.

 • Blahoželáme, Rolo...

  Tešíme sa z úspechu nášho študenta Rolanda Petráša z tercie, ktorý sa dňa 12.11.2022 umiesnil v medzinárodnej súťaži bojových umení v Budapešti Hungarian Open Grand Prix 2022 na 3. mieste.

 • Hory a mesto

  Hory a mesto

  Dňa 11.11.2022 sme sa zúčastnili premietania envirofilmov v KD Samka Dudíka. Videli sme skutočne zaujímavé filmy:

   1. Nórsky Friluftsliv (Norwegian Friluftsliv, Poľsko, 23 min, 2021, r. Zdeno Dvorak)

  2. Po červenej domov (Slovensko, 40 min, 2021, r. Adam Lisý)

  3. Americké MTB dobrodružstvo (Slovensko, 11 min, 2020 r. Jaro Tešlár)

  4. 60 sekúnd (Sixty Seconds, Kanada, 19 min, 2021, r. Lara Shea)

 • Malá ochutnávka z našich imatrikulačiek...

  Celú fotogalériu si môžete pozrieť  na TU

  Foto: Vladimír Pyxel Domen 

 • Nulová tolerancia k šikane...

  Dňa 8.11.2022 sa všetci žiaci okrem maturitných ročníkov zúčastnili výchovného koncertu, ktorého témou bola prevencia proti šikana v jej najrôznejších podobách Účinkujúci si svojim priateľským vystupovaním získali plnú dôveru študentského publika. Ďakujeme.

 • Gaudeamus Brno

  Kam po maturite?  Ako sa dostať na vysokú školu? Kde možno študovať vybraný odbor alebo fakultu?

  Na tieto otázky hľadali naši študenti odpoveď dňa 2.11.2022 na veľtrhu vysokých škôl - Gaudeamus v Brne. 

 • Príbeh o ľudskej láske...

  Po jesenných prázdninách sa dňa 2.11.2022 žiaci prvého až štvrtého ročníka bilingválneho štúdia zúčastnili predstavenia English Theatre - A Christmas Carol v DK Zrkadlový háj v Bratislave.Predstavenie bolo realizované pod záštitou AMERICAN DRAMA GROUPE EUROPE a krásnu angličtinu počuli žiaci prostredníctvom hercov British theatre company TNT THEATRE BRITAIN, ktorí hrajú adaptácie diel klasickej a modernej literatúry v angličtine po celom svete.Divadelné predstavenie Vianočná koleda je príbeh inšpirovaný známym rovnomenným dielom od Charlesa Dickensa o nádeji a duchu Vianoc. Ebenezer Scrooge je chamtivý obchodník, ktorý okrem peňazí nemiluje nič iné. Jeden večer zažije stretnutie, na ktoré nikdy nezabudne...Krásny príbeh ukazuje, že stále je čas krutosť a lakomosť odčiniť. Hlavného hrdinu postupne navštevujú traja duchovia, ktorí sa snažia prebudiť v ňom pravú podstatu Vianoc...je to príbeh o ľudskej láske a pokore, o chudobe a bohatstve, o nádejach, možnostiach, sebectve a čaroch. A o tom, že nikdy nie je neskoro...

strana:

Novinky

Kontakt

 • Gymnázium, Jablonská 301/5, 907 01 Myjava
  Jablonská 301/5, 907 01 Myjava
 • 034/6213461 - sekretariát
  0915 699 479 - riaditeľka
  034/6213462 - školská jedáleň

Fotogaléria