Navigácia

 • Stretnutie s princom

  Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu (známa tiež pod skratkou DofE) je program na rozvoj osobnosti, zručností a talentu, do ktorého sa už druhý rok zapájajú aj študenti myjavského gymnázia. Štrnásti z nich program úspešne dokončili na bronzovej úrovni a boli ocenení na záverečnej ceremónii v Trenčíne.

  Daniela Babincová z 2.A bola navyše vybraná ako najúspešnejšia absolventka za myjavské gymnázium a ako jedna z päťdesiatich absolventov DofE z celého Slovenska sa zúčastnila slávnostnej ceremónie v Bratislave, ktorú svojou prítomnosťou poctil aj najmladší syn britskej kráľovnej, princ Edward, Gróf z Wessexu.

  O programe DofE sa Daniela dozvedela prostredníctvom školy. Oslovil ju azda najviac spomedzi ponuky záujmových krúžkov a jej záujem prehĺbila aj prednáška jedného z jeho účastníkov. Neváhala preto a do programu sa zapojila.

  Pod vedením pána profesora Varsíka a pána profesora Durca, ktorí sú zodpovední za organizáciu programu na Myjave, si  Daniela vytýčila ciele v troch oblastiach. Ako talent si vybrala pletenie košíkov, v športe sa odhodlala zabehnúť tri kilometre v časovom limite pätnásť minút a v oblasti dobrovoľníctva sa venovala príprave vianočnej besiedky s malými deťmi.

  “Na základnej škole sme mali krúžok pletenia. Vedela som však len základy, takže v tejto oblasti som sa určite zlepšovala. Dobrovoľníctvo bolo pre mňa novou skúsenosťou a chodenie cvičiť a pravidelne behávať taktiež,” hovorí Daniela o svojich cieľoch.

  Venovať sa týmto aktivitám nepretržite počas troch resp. šiestich mesiacov však nebolo jednoduché a stretla sa aj s mnohými prekážkami. Musela obetovať veľa zo svojho voľného času, práca s deťmi si zase vyžadovala trpezlivosť či skoré vstávanie a vybudovať si kondičku na beh takmer od nuly tiež nebolo jednoduché, ako sama povedala. “Začiatky boli ťažké, no neskôr som to brala ako samozrejmosť. Som dosť tvrdohlavá a vždy si idem za svojím cieľom, tak som to zvládla,” dodáva s úsmevom Daniela.

  Okrem troch oblastí rozvoja je súčasťou programu DofE aj expedícia – pobyt v neznámom teréne bez cudzej pomoci. Daniela sa spolu so štyrmi ďalšími študentami vybrala na dvojdňovú túru v Malých Karpatoch. Ich úlohou bolo prejsť z Hradišťa pod Vrátnom do Brezovej pod Bradlom, počas ktorej prenocovali v stane v časti Výtok pri obci Dobrá Voda. Počas expedície prešli pešo asi 16 kilometrov (ruksaky jednotlivých účastníkov expedície mali hmotnosť cca 15-17kg J ).

  “Zážitkov z expedície bolo veľa,” spomína. “Napríklad to ako nás prenasledoval pán v džípe, ako sme chceli ísť na hrad, ale nešli sme, pretože sme blúdili v dedine, či noc plná žabieho kvákania. A najlepšie na koniec – ako sa mi podarilo utopiť plynový varič v jazere.”

  Celkovo si Daniela v programe DofE počínala naozaj svedomito a zodpovedne, a aj preto bola vybraná ako jedna z 50 “dofákov” z celého Slovenska, ktorí mali možnosť zúčastniť sa slávnostnej ceremónie v Bratislave. Tu sa stretli aj s princom Edwardom, synom zakladateľa programu DofE, ktorý slovenských študentov prišiel podporiť a motivovať.

  Ceremónia sa konala 2. novembra v historickej budove Národnej rady Slovenskej republiky v Bratislave. Svojím príhovorom ju otvoril Marián Zachar - zakladateľ DofE na Slovensku a programom zúčastnených sprevádzala Michaela Musilová. Cenu vojvodu z Edinburghu úspešným absolventom odovzdal Andrew Garth, veľvyslanec Veľkej Británie na Slovensku.

  Zlatým klincom programu bol už spomínaný princ Edward. Študentom porozprával o svojej vlastnej účasti v programe DofE, vyjadril svoju radosť z veľkého záujmu o DofE na Slovensku a neskôr mali študenti možnosť sa s princom odfotiť a v krátkosti porozprávať. “Princ Edward na mňa pôsobil veľmi príjemne. Najprv sa mi ani nechcelo veriť, že skutočne príde na Slovensko,” rozpráva Daniela svoje dojmy zo stretnutia.

  Daniela v programe DofE pokračuje aj v ďalšom ročníku, tentoraz na striebornej úrovni. To znamená vyššie ciele v aktivitách, ktorým sa teraz bude venovať ešte dlhšie. Tentoraz sa v oblasti talentu rozhodla učiť sa naozaj náročný jazyk – čínštinu. V rámci športu plánuje za šesť mesiacov nachodiť a najazdiť na bicykli až 350 kilometrov a v dobrovoľníctve sa rozhodla naďalej sa venovať práci s deťmi.

  "Najviac ma motivuje možnosť znova si niečo dokázať, prekonať sa, ísť na expedíciu. Ďalej sú to kamaráti, ktorí sa tiež zapojili do DofE a verím, že DofE mi pomôže aj pri prijatí na vysokú školu,“ približuje Daniela svoj entuziazmus.

  Na záver by chcela osloviť tých, ktorí sa o programe práve dozvedeli, alebo nad účasťou stále váhajú: “DofE odporúčam každému, kto chce pracovať na osobnom rozvoji, kto má rád nové výzvy, kto sa len tak ľahko nevzdáva, koho láka posúvanie vlastných hraníc a možností. Potom bude akákoľvek výzva pre vás maličkosťou.”

   

 • Prezident SR Andrej Kiska na našej škole

  8.11.2017 sme privítali na pôde školy prezidenta SR Andreja Kisku. Po srdečnom privítaní vo vestibule školy pán prezident diskutoval s pedagógmi našej školy o aktuálnych problémoch školstva na Slovensku a o aktuálnych problémoch nášho gymnázia. Potom sa presunul na diskusiu so študentami tretích a končiacich ročníkov. Po krátkej prednáške bol priestor aj na následnú diskusiu. Ako prezident Andrej Kiska hodnotí návštevu Myjavy a aj našu školu si môžete pozrieť v reportáži televízie TA3

  foto: Róbert Fritz, zdroj facebook

              “Nikdy som nečakal, že uvidím nášho pána prezidenta naživo a pri tom táto skúsenosť prišla len tak. To na mňa veľmi zapôsobilo - že pán prezident len tak prišiel, svoj prejav začal len tak, zvolaním “Ňo!”, čím nastolil veľmi príjemnú a neformálnu atmosféru.

              Prejav samotný bol veľmi pútavý – pán prezident stihol prebrať mnoho tém, pri čom sa nepohyboval len po povrchu, ale ponúkol nám dôkladný vhľad do mnohých spoločenských problémov. Z jeho názorov bol cítiť zdravý rozum, ktorého nedostatok sa jeho kolegovia vo vláde snažia zakryť strojenosťou a aroganciou.

              Bolo vidieť, že mu veľmi záleží na našej generácii a budúcnosti Slovenska. Tu ma trochu odradil postoj, ktorý som z prezidentových slov zacítil, a síce, že byť úspešný sa vzťahuje len na finančnú situáciu jednotlivca. O to viac ma potešilo, keď vyzdvihol učiteľské povolanie a snažil sa ho pre nás zatraktívniť.

              Počas diskusie sa nám pán prezident pokúsil čo najuspokojivejšie odpovedať na otázky a ponúkol nám nové úhly pohľadu na problémy, ktoré nás zaujímali. Celkovo ma stretnutie s pánom prezidentom utvrdilo v názore, že máme prezidenta, na ktorého môžme byť pyšný a ktorý sa snaží ísť príkladom nám všetkým, čo je podľa mňa pri jeho funkcii zásadné.”

  Martin Krč, 4.B

              “Za štyri roky môjho štúdia na GYMY som absolvovala viacero prednášok a myslím, že táto patrila jednoznačne k najlepším. Prezident vystupoval príjemne a nenútene, čo sa mi skutočne páčilo. Prejav nebol silený, práve naopak, prirodzený a naozaj inteligentný. Rozprával nám priamo do duše, nakoľko sme všetci zúčastnení boli v maturitnom alebo predmaturitnom ročníku a jeho slová ohľadom vysokých škôl padli, ako sa hovorí, na úrodnú pôdu. Určite som nebola jediná, ktorá sa nad tým pozastavila, porozmýšľala a aj po prednáške sa k jeho preslovu spätne vrátila. Názory na slovenský zdravotnícky systém ma prekvapili, nečakala som, že bude rozprávať tak otvorene a bez servítky. Úprimne, o politickú situáciu som sa pred rokmi vôbec nestarala a skutočne neviem sama porovnať, aké to bolo predtým, myslím však, že teraz môžme byť ako národ spokojní so svojím prezidentom.”

  Katarína Borovská, 4.B

 • Našu školu navštívi prezident SR

  8. novembra 2017 v našej škole srdečne privítame prezidenta SR Andreja Kisku. Z tohto dôvodu sa neuskutoční tradičný "Deň otvorených dverí" pre žiakov 8. a 9. ročníkov ZŠ, ktorí majú záujem stať sa študentmi GyMy. O náhradnom termíne vás budeme informovať s dostatočným predstihom.

 • Halloween v 1.B

  Dňa 27.10.2017 sme spoločne oslávili Halloween v 1.B. triede. Ráno sme prišli do školy plní nadšenia a dobrej nálady a hneď sme začali s prípravami kostýmov a masiek. Každý mal svoju masku a všetci sme boli ochotní si navzájom pomôcť. Atmosféru sme si spríjemňovali „profesionálnou“ hrou na gitaru. Ani sme sa nenazdali a hodiny učenia nám ubehli ako voda a nastal čas zábavy a maškrtenia. Príjemne nás prekvapila návšteva Matta a jeho detí, ktoré nás naučili básničku Trick or Treat, s ktorou sme sa vybrali po triedach zbierať cukríky. Halloweensky deň sme zavŕšili vyrezávaním dýň a „malým“ občerstvením, ktoré sme pripravili a priniesli.    Dievčatá z 1.B. triedy

 • Noc v škole

  V piatok 27.10. 2017 čakali na posledné zvonenie študenti gymnázia trochu inak. Tešili sa síce na jesenné prázdniny, ale aj na nadchádzajúcu tajomnú noc. Kde? No predsa v škole! Po zotmení sa do budovy vkrádali duchovia, upíri, čarodejnice a iné bytosti, aby si spoločne užili „ Halloweensku noc v škole.“  Sekunda, tercia a kvarta sa zodpovedne pripravili a vyzdobili triedy. Pravá halloweenska nálada ich neopúšťala ani pri tvorbe kostýmov a masiek. Rozhodcovia mali preto ťažkú prácu pri výbere najlepšej masky a výzdoby. Odbila polnoc a strašidlá sa pustili do tanca, celá škola sa otriasala vo víre hudby a skvelí tanečníci mali dostatok energie do skorých ranných hodín. My, pedagógovia, sme postupne strácali sily. Radosť, úsmevy a spokojnosť na tvárach detí nám však dodávali stratenú energiu a boli pre nás zadosťučinením. Svitanie nám prinieslo koniec zábavy, ale všetci zúčastnení sa tešia na budúci Halloween !

  Atmosféru vám priblížia fotky v galérií.                                 Triedni uč. sekundy, tercie a kvarty

 • Naši v rámci Erasmus+ v Palerme

  Naše gymnázium sa už niekoľko rokov zapája do rôznych aktivít reprezentujúcich školu, región a krajinu vo svete. Naposledy vďaka projektu Erasmus+ vycestovali naši študenti spolu s mladými ľuďmi z partnerských škôl z Grécka, Fínska a Dánska na taliansky ostrov Sicília. Tu sa stretli, aby na pôde hosťujúcej školy v Palerme obhajovali svoje podnikateľské zámery. Názov projektu slovenských gymnazistov niesol názov Študentské centrum v Myjave.

  Tento zámer natoľko zaujal hodnotiteľov, že napokon získal prvé miesto spomedzi všetkých zúčastnených krajín, na čo sú zástupcovia školy veľmi hrdí. Navrhované Študentské centrum má byť zamerané na umelecké vyžitie študentov myjavského gymnázia. Príjemným bonusom bude tematická výzdoba a podujatia organizované žiakmi školy. Toto sú vízie do krátkej budúcnosti, ale vráťme sa späť k samotnému pobytu na Sicílii. Dátum odletu bol stanovený na sobotu 30. 9. 2017. Vo všetkých zúčastnených sa miešalo veľa pocitov – nadšenie, radosť, očakávania, ale aj obavy a stres z neznámeho. Čakala ich dlhá cesta pozostávajúca z dvoch prestupov v Londýne a Miláne. Príhoda, ktorá Myjavčanov postretla už v Londýne, obohatila ich cestu o prvý zážitok. Nevedomosť jednej študentky ju totiž priviedla do vypočúvacej miestnosti stráženej britskými ozbrojencami. Nakoniec sa, našťastie, všetko vysvetlilo a púť za dobrodružstvom mohla pokračovať. Po príchode na letisko v Palerme, ktoré je hlavným mestom Sicílie, prišli výpravu privítať hosťujúce rodiny. Miestna škola, ktorá bola zapojená do projektu, mala pre hostí pripravený bohatý program pozostávajúci z rozluičných aktivít. Gymnazisti navštívili tunajšie kultúrne pamiatky, pláže, farmu vyrábajúcu tradičné syry, skrátka, každý si prišiel na svoje. Študentov upútala miestna kultúra, zvyky a tradície, ktoré sú v mnohom odlišné od slovenských. Popri spoznávaní krajiny cestovatelia získavali nové priateľstvá, ktoré budú pretrvávať ešte veľmi dlho. Najbližšia príležitosť na ďalšie stretnutie sa študentom naskytne v apríli 2018, kedy sa Slovensko stane hosťujúcou krajinou projektu. Keď nadišiel deň odchodu, Myjavčania sa rozlúčili s hostiteľmi a plní nových zážitkov a skúseností nastúpili do lietadla smer Paríž a potom Bratislava. Prežili krásny týždeň na očarujúcom mieste v kruhu nových priateľov, za ktorý vďačia najmä pánovi zástupcovi R. Kovaříkovi a pánovi profesorovi J. Durcovi, s ktorými sa pozitívny dojem ešte umocnil. Viac o projekte sa dočítate na stránke: http://project-genius.eu.

 • "Malí" gympláci v Rakúsku

  Ako bolo a čo zažili naši študenti zo sekundy, tercie a kvarty si môžete pozrieť a prečítať v tomto článku.

 • „Lepšie raz vidieť, než stokrát počuť“

  Toto pravidlo sa počas nášho zájazdu do Veľkej Británie uplatňovalo pravidelne.Naša dobrodružná cesta začala v pondelok 18.9. 2017 krátko pred druhou hodinou popoludní. Nabalení rezňami v žemliach, dekami, náhradnými ponožkami a kopou liekov sme vyrazili autobusom v ústrety niekoľko hodín trvajúcej cesty do Anglicka.
  Po náročných dvoch nociach strávených v autobuse, spríjemnených pravidelnými hygienickými prestávkami na čerpacích staniciach sme sa úspešne dopravili do vytúženého cieľa. Napriek dvojhodinovému zdržaniu v belgickej zápche nás LONDÝN privítal krásnym slnečným počasím. Obdivovali sme voskové figuríny v svetoznámom MÚZEU MADAME TUSSAUD, neopakovateľné výhľady na mesto z výšky „LONDÝNSKEHO OKA“ a ostatné Londýnske pamätihodnosti, obohatené odborným výkladom pani sprievodkyne. Dosť vyčerpaní, ale maximálne spokojní sme večer pokračovali do mesta CORNWALL.
  Po ľudnatom Londýne nám nádherné útesy v LAND´S ENDe, do skaly vytesané MINACK THEATRE a čarovný TINTAGEL CASTLE prišli ako príjemná zmena. Dlho očakávaným ukončením dňa bolo ubytovanie v rodinách v NEWTON ABBOT. Pohostinní Angličania boli pre nás novou skúsenosťou.
  Posledné dva dni sme strávili na krásnej anglickej riviére v malebných prístavných mestách PLYMOUTH, DARTMOUTH, TORQUAY a PORTSMOUTH. Plní skvelých zážitkov sme sa vydali na spiatočnú cestu. Naše prosby o azyl zostali bez povšimnutia. Foto v galérii.
   

 • Španielska návšteva

  Ako ste už iste viacerí z vás počuli, naša škola sa minulý školský rok zapojila do výmenného pobytu so školou v španielskom meste Aranjuez. Mesto je to síce nie až tak veľké, no za to sa môže pýšiť svojou históriou a nádherným palácom. No poďme k veci.

  My sme Španielsko navštívili už v marci a teraz prišiel rad na nich. Začiatkom septembra prileteli do Viedne, kde strávili prvé 2 dni svojho výletu. V piatok v podvečerných hodinách sme sa všetci po piatich mesiacoch znova zvítali a spolu strávili príjemný večer. Na ďalší deň - v sobotu, bolo našou úlohou zabezpečiť našim hosťom celodenný program, a tak sme zobrali našich Španielov do Trnavy. Najprv sme im ukázali historickú časť mesta a potom sme zavítali do Laser Arény, ktorou je toto mesto známe. Tam sme si zahrali hru s laserom, vyskúšali virtuálnu realitu a konečne sa spolu trochu vybláznili. Neskôr sme sa presunuli do mesta, kde sme sa dosýta najedli a pozreli si tradičný Trnavský jarmok. Na ďalší deň - v nedeľu - sme sa aj s učiteľmi vybrali do Trenčína, kde už Španielov čakala prehliadka hradu. Asi by sme trochu preháňali, ak by sme povedali, že ich táto exkurzia mimoriadne nadchla, avšak my sme im to vynahradili výborným kebabom či chutnou zmrzlinou. Po obede sme si ešte dali krátky rozchod a vybrali sa naspäť na Myjavu. Pondelok zase patril Bratislave. Na cestu do nášho hlavného mesta sme sa vydali už o 8.30 ráno, no do Bratislavy sme sa kvôli ťažkej premávke dostali až po 13.00. No pravdupovediac, Španielom to vôbec neprekážalo. Celú cestu sa smiali a spievali si pesničky, čím si skrátili a spríjemnili dlhú cestu. Keď sme dorazili do Bratislavy, prekvapilo nás nepriaznivé počasie, a tak sme museli našu prehliadku mestom trochu skrátiť. Po prehliadke sme si pokúpili ešte nejaké veci v nákupnom centre Eurovea a pobrali sa naspäť na Myjavu. Na Myjave sme ešte ,,okúsili" pohľad z Myjavskej veže a zvyšok večera strávili vo svojich rodinách. Utorok sme strávili v škole, kde si naši Španielski študenti vyskúšali hodiny ako slovenský jazyk, telesná, informatika a nechýbalo ani predstavenie anglického divadla. Po vyučovaní sme sa išli spoločne naobedovať, napísali sme si na papiere milé odkazy, zanechali odtlačky svojich rúk a nechýbala ani ,,farebná vojna". Spoločne sme sa potom pobrali na gazdovský dvor v Turej Lúke, kde si mohli naši španielski hostia pozrieť tradičný život našich predkov. Večer sme sa všetci účastníci výmenného pobytu stretli na Polianke, kde sme si spravili záverečnú opekačku a pri táboráku s gitarou v ruke užívali posledné spoločné chvíle. Streda bola pre nás asi najťažším dňom. Ráno sme sa všetci stretli na vlakovej stanici a so smútkom v srdci si pomaly začali uvedomovať, že náš spoločný výlet sa už asi blíži ku koncu. Našu ,,španielsku rodinu" sme ešte odprevadili vlakom do Bratislavy, kde sa však už naše cesty rozdelili. Rozlúčili sme sa, spravili si posledné fotky, povedali posledné slová a už iba pozerali, ako naši Španieli nastupujú na vlak smerujúci do Budapešti.

  Myslím, že nebudem preháňať, ak poviem, že to bola jedna z tých najkrajších a najlcennejších skúseností v mojom živote. Spoznali sme nových kamarátov, zlepšili si našu angličtinu, ale hlavne, prežili sme krásny čas v kruhu príjemných ľudí, ktorý si, verím, budeme pamätať už asi navždy. Teraz nám už iba ostáva veriť, že to nebolo posledný krát, čo sme sa s našimi Španielmi videli a môžeme sa už teraz tešiť na naše ďalšie spoločné stretnutie. Foto je v galérii

  Veronika Hudáková, 3.B

   

 • Číslo účtu RZ

  Na toto číslo účtu Rodičovského združenia prosím poukazujte platby príspevku RZ vo výške 25€ (na 1 rodinu) a príspevok na hygienické potreby vo výške 5€ na študenta. Do správy pre prijímateľa uveďte meno študenta a triedu. V prípade príspevku 25€ za viacerých súrodencov, uveďte všetky mená. Ďakujeme.

  Číslo účtu v tvare IBAN: SK7209000000000037231478

 • Cena vojvodu z Edinburgu pre 14 študentov GYMY!

  GYMY patrí k prvým školám na Slovensku, ktoré ponúkajú možnosť vstúpiť do programu DofE (The Duke of Edinburg’s International Award ).

  Naši študenti v školskom roku 2016/17 po prvýkrát zapojili do tohto projektu, a zatiaľ čo niektorí stále pracujú na splnení si svojich vopred určených cieľov, štrnásti žiaci svoje polročné úsilie už úspešne zakončili.

  Daniela Babincová z 2.A; Adam Eliáš, Daniel Havel a Jakub Maňák z 3.A; Katarína Borovská, Dominika Brezinová, Michaela Majdlenová, Nina Mockovčiaková, Tereza Moravčíková a Barbora Vachulová zo 4.B; a Adam Babinec, Alexander Gabriš, Ján Repta a Martin Rusilo zo 4.C si v pondelok 18. septembra 2017 na slávnostnej ceremónií na Trenčanskom hrade oficiálne prebrali ocenenie za dokončenie bronzovej úrovne Medzinárodnej ceny vojvodu z Edinburghu. Osobne im ho odovzdal veľvyslanec Spojeného kráľovstva na Slovensku, Andrew Garth a CEO Exponea, Peter Irikovský. Toto všetko prebehlo taktiež za prítomnosti predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja, Ing. Jaroslava Bašku.

  Pre nezainteresovaných, DofE je komplexný rozvojový program, ktorý funguje už od roku 1956 a po celom svete podporuje mladých ľudí vo veku od 14 do 24 rokov a pomáha im stať sa samostatnými, cieľavedomými, sebavedomými a úspešnými.

  V rámci programu sú tri úrovne – polročná bronzová, ročná strieborná a 18-mesačná zlatá, pričom sa odporúča začať od tej najnižšej. Každý zúčastnený si vyberá v štyroch odvetviach ľubovoľnú aktivitu, o ktorú má záujem. Jednu činnosť má zvolenú za primárnu – tej sa venuje celých 6 mesiacov, zvyšným dvom len po dobu troch mesiacov – pričom v každej oblasti má prideleného vlastného mentora, ktorý mu pomáha a posúva ho vpred.

  Naši študenti si napríklad v sekcii rozvoj talentu vyberali z aktivít ako zlepšenie sa v nemeckom či talianskom jazyku, prípadne prispievanie do školského časopisu; v športovej aktivite si vytýčili za cieľ zabehnúť 10 km, pravidelne chodiť do fitness centra alebo venovať sa jóge; no a v kategórii dobrovoľníctvo si volili klavírnu korepetíciu, doučovanie angličtiny alebo navštevovanie domovu dôchodcov. Štvrtou a poslednou úlohou bola dobrodružná expedícia, v ktorej mali žiaci dokázať, že sú schopní ísť v cudzom teréne len podľa mapy, buzoly a turistického značenia, bez telefónov a iných mobilných zariadení. 16-kilometrovú túru na Dobrú Vodu s prenocovaním v stanoch absolvovali v troch skupinkách. Profesori, ktorí si celý tento projekt a jeho realizáciu na GYMY zobrali pod záštitu – Mgr. Jaroslav Durec a Mgr. Peter Varsík – ich prišli do cieľa len skontrolovať. Celá výprava musela byť pritom zaznamenávaná a materiály odoslané hodnotiteľom projektu.

  Ak stále hľadáte dôvody, prečo sa do tohto projektu zapojiť, jedným z nich je napríklad určenie si vlastného programu s vlastnými aktivitami, ktoré častokrát náš školský systém neponúka, motivácia pravidelne na sebe pracovať a dosiahnuť svoj stanovený cieľ a byť odhodlaný, cieľavedomý a vytrvalý. DofE vás tiež naučí neváhať a nebáť sa nových skúseností a zážitkov, či nebyť sklamaný z prípadného neúspechu, veď aj tie nás posúvajú vpred.

  A ako nám na ceremónií povedal Peter Irikovský: „Dôležité je skúšať, stále. Každý neúspech vám len ukáže ďalší spôsob, ako to nerobiť. A vy musíte nájsť cestu, stále skúšať.“

  Na záver by sme chceli poďakovať všetkým organizátorom tohto projektu za príležitosť chopiť sa šance a najmä našim pánom profesorom za ich čas, veľmi ústretový prístup pri spolupráci s nami a ochotu viesť nás polročnou cestou za úspechom. Dúfame, že sa tento projekt na GYMY pevne ukotví a rok čo rok sa bude tešiť čoraz väčšiemu záujmu.

  Katka Borovská, 4.B (foto v galérii)

 • Otvorené krúžky

  Na tomto zozname si môžete pozrieť otvorené krúžky pre aktuálny školský rok. Všetky informácie o krúžku - kedy, kde, kto a s kým vám podajú vedúci krúžkov. Takže ak ste sa zapísali na niektorý z otvorených krúžkov, kontaktujte priamo vedúceho pedagóga. Krúžky začínajú svoju činnosť od pondelka 25.9.2017.

 • Rodičovské združenie, Rodičovská rada a Rada školy

  Prvé tohtoročné "rodičko" sa bude v jednotlivých triedach konať v utorok 26.9.2017 o 15.30 hod. Následne sa o 16.00 hod uskutoční zasadnutie vedenia školy a Rodičovskej rady spolu s Radou školy. Spoločné zasadnutie bude vo fyzikálnom laboratóriu.

 • Ponuka krúžkov na aktuálny školský rok

  Aj tento školský rok môžete po vyučovaní navštevovať záujmové krúžky. Tu nájdete ich ponuku. Vyberte si krúžok a prostredníctvom vzdelávacieho poukazu sa cez vášho triedneho učiteľa na krúžok prihláste. To, či sa daný krúžok otvorí, závisí od záujmu a počtu prihlásených študentov. Informácie o jednotlivých krúžkoch dostante u ich vedúcich.

 • Začiatok školského roka 2017/2018

  Nový školský rok "v novom šate" slávnostne otvorí predseda TSK Ing. Baška v pondelok 4.9.2017 o 8.00 hod

 • Talent Trenčianskeho kraja

  Toto prestížne ocenenie získal náš študent Ivan Pančiak z 3.A. Info nájdete na tomto odkaze.

 • Úspešné ukončenie medzinárodného projektu „WHO ELSE?“

  Postupne sme Vás informovali o napredovaní iniciatívy 6 študentov z 2.A zlepšiť niečo vo svojom okolí v rámci medzinárodného projektu „Who else?“, do ktorého sú zaangažovaní študenti zo Slovenska, Česka a Estónska.

  Začiatok bol koncom minulého šk. roka 2015/2016, kedy sa koordinátorka projektu pre našu skupinu druhákov p. profesorka Mockovčiaková zúčastnila meetingu pre učiteľov v Estónsku. V semtembri 2016 sa konall meeting pre vedúcich tímov, ktorého sa zúčastnila Natália Lešková z 2.A. v Prahe.

  „Rozhodli sme sa pomôcť s výstavbou novej voliéry pre zranené vtáky v Záchrannej stanici pre zranené zvieratá v Brezovej pod Bradlom. Cena novej voliéry sa pohybuje okolo 3500€, preto sme sa rozhodli čo najviac priblížiť k cieľovej sume!“

  Vytvorili sme aukciu ručných výrobkov, otvorili zbierku cez „startlab“. Natočili video upútavku, získali darčeky pre prispievateľov. Nakoniec sme vyzbierli sumu 1496€!  Voliéra bola hotová v polovici mája. Koncom mája študenti pomáhali s natieraním a upratovaním.

  V polovici júna bola záverečná prezentácia projektov na medzinárodnej úrovni v Bratislave a Banskej Štiavnici. Našu školu úspešne reprezentoval Ján Kovačech z 2.A.

  Ján Kovačech, 2.A

 • Návšteva z Little Falls

  V piatok 18.6.2017 k nám zavítal Dr. Peter Adásek z amerického mestečka Little Falls, ktoré leží v štáte New York. Je reprezentantom Historickej spoločnosti v Little Falls a s hrdosťou sa hlási k svojim koreňom v našom regióne. Študenti všetkých ročníkov bilingválneho gymnázia sa dozvedeli príbeh Anny Mockovej, ktorá chybou pracovníka stanice v Massachussettes omylom pricestovala do Little Falls v New Yorku, namiesto do Little Falls v New Jersey. A tu sa začala písať história viac ako tisícky myjavských rodákov, ktorí sem pricestovali za prácou. Vďaka entuziazmu viacerých obyvateľov tohto mestečka bolo v roku 2014 založené partnerstvo medzi Myjavou a "Americkou Myjavou", ako bolo Little Falls prezývané. Študenti, ktorí sa aktívne zapájali do diskusie, boli odmenení semienkami rôznych druhov plodín. Najväčším prekvapením bolo tričko, ktoré mal pán doktor oblečené. Boli na ňom rôzne slovenské slová, mnohé z nich archaizmy, ktorých význam bohužiaľ ani študenti nepoznali. Budúci rok sa pán doktor chystá priviesť skupinu 20-30 obyvateľov Little Falls na Myjavské slávnosti a kto vie, možno medzi nimi budú aj Vaši vzdialení príbuzní. :) Foto v galérii.

 • Reportáže z návštevy TSK

  Na uvedených linkoch si môžete pozrieť reportáže TVM Myjava a TV Centrál o návšteve delegácie TSK v našom okrese, v rámci ktorej navštívila aj našu školu.

 • Družba s Little Falls

  Koncom minulého roka sa nám podarilo nadviazať kontakt so sesterským mestečkom Myjavy - Little Falls v štáte New York v USA. Vysoké percento obyvateľov tohoto mestečka má svoje korene v Myjave a jej okolí. V miestnom múzeu majú dokonca stálu expozíciu venovanú Myjave a tradíciám myjavského regiónu. Naši najmladší študenti sa spriatelili so svojimi rovesníkmi z miestnej základnej školy prostredníctvom  klasickej listovej korešpodencie. Už tento piatok privítame v našej škole jedného z iniciátorov tohoto projektu pána Petra Adáska, klinického profesora pediatrie na fakulte medicíny v Denveri. Foto v galérii.

   

strana:

Novinky

Kontakt

 • Gymnázium, Jablonská 301/5, 907 01 Myjava
  Jablonská 301/5, 907 01 Myjava
 • 034/6213460 - ústredňa
  034/6213461 - ústredňa
  034/6213462 - školská jedáleň

Fotogaléria