• Pozvánka na rodičovské združenie

  Pozvánka na rodičovské združenie

  Vážení rodičia,

  srdečne Vás pozývame na plenárne rodičovské združenie, ktoré sa uskutoční v priestoroch našej školy dňa 29.9.2022 o 15.30 hod. v jednotlivých triedach. 

  Súčasťou programu rodičovského združenia bude voľba zástupcov rodičov do Rodičovskej rady a doplňujúce voľby jedného člena do Rady školy za rodičov.

  Zasadnutie Rodičovskej rady prebehne po rodičovskom združení o 16.30 hod. v riaditeľni školy.

  Prosíme rodičov, ktorí majú záujem kandidovať v doplňujúcich voľbách ako zástupca rodičov do Rady školy pri Gymnáziu, Jablonská 301/5, Myjava, aby do 27. septembra 2022 kontaktovali riaditeľku školy Ing. Alenu Havlíkovú, ktorá im poskytne bližšie informácie ku kandidatúre za člena do Rady školy.

  Ďakujeme a tešíme sa na spoluprácu.

 • Majstrovstvá sveta v lukostreľbe aj s našimi gymnazistami!

  Traja študenti našej školy sa zúčastnili Majstrovstiev sveta HDH-IAA v 3D lukostreľbe.

  Spolu s ďalšími 400 strelcami z dvanástich krajín súťažili v dňoch 29.8.–3.9.2022 v Slovinských Mokriciach. Tri súťažné lukostrelecké trate boli postavené na golfových ihriskách a v okolí hradu Čatež. Súťažiaci strieľali tri dni, každý deň na inej lukostreleckej trati. Na každej trati bolo postavených 28 terčov v neznámej vzdialenosti. Nástrel z 84 výstrelov určil víťazov.

  Ako dopadli naši študenti?

  🥇1.miesto - 2.A- Lea Málková (olympijský luk- juniorky)

  🥈2.miesto - 4.A- Jakub Málek (olympijský luk- dospelí)

  🥉3.miesto - 3.A- Marián Chudík (barebow - juniori)

  K tomuto veľkému úspechu im blahoželáme a tešíme sa, že sú študentmi našej školy.

 • Slávnostné otvorenie šk. roka 2022/23

  Slávnostné otvorenie šk. roka 2022/23

  Vážení rodičia, milí žiaci,

  slávnostné otvorenie školského roka sa uskutoční 5.9.2022 o 8.15 hod. v jednotlivých triedach. Žiakov prvých ročníkov vyzdvihnú vo vestibule triedni učitelia.

  Každý žiak pri nástupe do školy predkladá potvrdenie o bezpríznakovosti.

  Potvrdenie o bezpríznakovosti žiaka môžu zákonní zástupcovia/plnoletí žiaci poslať elektronicky cez EduPage alebo ho podpísané prinesú 5.9. do školy a odovzdajú svojim triednym učiteľom.

  bezpriznakovost_2022_23.pdf

  Do pozornosti Vám dávame dokument Ministerstva školstva Zelená otvoreným školám

  Zelena_otvorenym_skolam_2022_23.pdf

 • Alex Hulka je Majster SR v behu 2000m cez prekážky

  Alex sa stal v nedeľu 12.6. 2022 majstrom SR dorastu v atletike, v disciplíne 2000m cez prekážky. Súťažilo sa na vynovenom atletickom štadióne SNP Dukla v Banskej Bystrici. Aj keď bolo veľmi teplé počasie, celé preteky bežal sústredený, držal výborné tempo a napokon dobehol s veľkým náskokom vo svojom novom osobnom a aj klubovom rekorde 6:30,19. Dočkal sa tak odmeny za niekoľkoročnú, poctivú a všestrannú prípravu, snahu, odriekanie a je/môže byť pre ďalších príkladom trpezlivosti, discipliny, húževnatosti ale i skromnosti a pokory.

  Najbližšie štarty ho čakajú 29.6. 2022 v Szekeszfehervári (HU) na medzištátnom mítingu do 18r. a 9.- 10.7. 2022 na MSR Juniorov v Dubnici nad Váhom. Všetci mu držíme palce.

 • Posielame srdiečka do Česka, našim bratom...

 • Hviezdoslavov Kubín

  Hviezdoslavov Kubín

  Žiaci nášho gymnázia - Lukáš Valent a Šimon Valent z triedy III.B - sa minulý týždeň zúčastnili súťaže Hviezdoslavov Kubín. Účinkovali v predstavení „Guľa“ divadelného súboru Zádrapky pri ZUŠ Senica, ktoré sa umiestnilo vo víťaznom zlatom pásme, ďalej získalo osobitnú cenu poroty za sugestívnu generačnú výpoveď a taktiež návrh na postup na Scénickú Žatvu v Martine, čo je výberový festival najlepších neprofesionálnych predstavení na Slovensku.

  Lukášovi i Šimonovi Valentovcom srdečne blahoželáme.

 • Úspešný Matematický klokan 2022

  Medzinárodnú matematickú súťaž Matematický klokan 2022 v tomto školskom roku riešilo v štyroch vekových kategóriách spolu 46 žiakov gymnázia. Pätnásti z nich boli úspešnými riešiteľmi a v týchto dňoch sme im odovzdali diplomy a darčeky od Rady rodičov gymnázia:

  • v kategórii Benjamín 7 - Kristína Konečná, Walter Scharbert zo sekundy,
  • v kategórii Kadet 9 - Petra Balážová, Alžbeta Londáková z kvarty a Katarína Matúšová z I.B
  • v kategórii Kadet G12 - Adam Marko z I.C, Katarína Cilíková z II.B, Viktória Babiarová a Adriana Kaňová z III.B
  • v kategórii Junior G34 -  Andrej Pribiš z oktávy, Nicolas Gavorník zo IV.A, Christopher Bouma a Omar Ibrahim zo IV.B, Eva Viskupová a Hubert Závodský zo septimy.

  Všetkým úspešným riešiteľom srdečne blahoželáme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy.

 • Máme na škole zlato

  Dňa 27. júna sa naši zlatí „dofáci“ zúčastnili slávnostnej ceremónie v Primaciálnom paláci v Bratislave. Najnáročnejšie a najvýznamnejšie ocenenie – zlatú medailu Medzinárodnej ceny vojvodu z Edinburghu si prevzalo celkovo 116 mladých ľudí z celého Slovenska. Medzi nimi boli aj naši bývalí študenti, ktorí program DofE ukončili už v roku 2020/21: Monika Červená, Dana Klčová, Jozef Ivančo, Nina Foltýnová a Aneta Chudíková. K nim sa pridali absolventi z roku 2022: Karolína Benianová, Matej Miroslav Miko, Martina Mislovičová a Jakub Taran. Našim študentom srdečne gratulujeme k významnému oceneniu, ktoré dosiahli po viac ako trojročnom plnení stanovených náročných úloh v oblastiach talentu, športu a dobrovoľníctva. Popritom absolvovali každoročne i dobrodružné expedície a rezidenčný projekt v cudzom prostredí. <vedúci programu DofE>

  A AKO CEREMÓNIU HODNOTIA NAŠI DOFÁCI?

  „Zlaté ocenenia nám odovzdával britský veľvyslanec na Slovensku, Nigel Baker, ktorý sa s nami podelil o svoje vlastné skúsenosti ako je napríklad "DofE Challenge". Všetci sme boli prekvapení jeho slovenčinou. Známe osobnosti ako je Marek Fašiang, Lujza Garajová Šrameková, Juraj Kemka, Lenka Poláčková a mnoho ďalších, tiež patrili medzi tých, ktorí blahoželali Dofákom k tomuto úspechu. Program nám spríjemňovala kapela Hex a taktiež Soňa Kmeťová spolu s gitaristom Tomášom Gulánom. Celý program sa niesol v úžasnej atmosfére a bola to pre nás nezabudnuteľná skúsenosť. Určite by sme si to radi zopakovali ešte raz!“

  A PREČO BY SI SA MAL ZAPOJIŤ DO ZLATEJ ÚROVNE AJ TY?

  Na túto otázku nech odpovedia naši „zlaťáci“:

  Nikdy to nerob!!!!!!

  Ale nie. Robíme si srandu. DofE je perfektná skúsenosť do života, ktorá ťa môže posunúť vpred. Zlatá úroveň je samozrejme náročná, pretože len menej ako 3% zo všetkých účastníkov DofE na svete dokončí túto úroveň. Možno, že si teraz vravíš, k čomu ti to bude a prečo venovať tomu toľko času. Nás to však naučilo nevzdávať sa, ísť si za svojim, prekonávať svoje limity, mať sebadisciplínu, vyjsť z komfortnej zóny. Dalo nám to nie len zážitky, ale aj veľa spôsobov ako riešiť životné situácie. Bojíš sa, že zlyháš? Na to tu máme predsa našich vedúcich a koordinátorov, ktorí tu budú vždy pre teba. Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu ti nepomôže len v sebarozvoji , ale otvorí ti množstvo nových ciest v tvojom živote a môže ti pomôcť pri výbere vysokej školy alebo povolania po celom svete.

  No a ten pocit, že patríš medzi tých málo ľudí, ktorí to dotiahnu až do konca a dokážu meniť svet malými činmi a urobiť z nich niečo veľkolepé, je na nezaplatenie. Tak čo, pripojíš sa k nám?

  ŠPORTUJ. POMÁHAJ. ROZVÍJAJ SA. ZAŽI DOBRODRUŽSTVO. Never try, never know.

  Vaši zlatí Dofáci (K.Benianová, M.M.Miko, M.Mislovičová)

 • Blahoželáme

  Z celého srdca blahoželáme nášmu bývalému študentovi Ing. Martinovi Černákovi - 

  Prof. Martin Hartl, ředitel Ústavu konstruováni Fakulty strojního inženýrství VUT Brno, udělil třem absolventům oborů Konstrukční inženýrství a Průmyslový design ve strojírenství cenu ředitele ústavu za vynikající diplomovou práci. Pořadí oceněných je následující:

  1. Místo: Ing. Martin Černák - Topologická optimalizace s využitím mikro-prutových struktur (vedoucí práce: Ing. Ondřej Vaverka)

 • Všeobecná štátna jazyková skúška úspešne za nami

  Všeobecná štátna jazyková skúška úspešne za nami

  V piatok, 10.6.2022, dvanásť študentov z 5.B triedy a dvaja zo septimy úspešne absolvovali aj ústnu časť Všeobecnej štátnej jazykovej skúšky z anglického jazyka, ktorá sa už po šiesty raz konala v našej škole v spolupráci so Štátnou jazykovou školou v Trenčíne. Všetkým študentom srdečne blahoželáme a zároveň ďakujeme učiteľom anglického jazyka za vynikajúcu prácu.

 • Naše basketbalistky získali bronz!

  Družstvo našich dievčat sa v dňoch 7. a 8. júna zúčastnilo Školských majstrovstiev Slovenska v basketbale žiačok SŠ v Piešťanoch, kde sa stretli víťazné tímy krajských kôl, a dosiahlo úžasné výsledky. V prvý deň turnaja, v utorok, prebehli boje v skupinách a Gymy-tím v A skupine porazil postupne basketbalové tímy Popradu, Ružomberka aj Šale. V stredu naše družstvo prehralo jediný zápas s druhým družstvom B skupiny, klubovým tímom Košíc, ktoré sa stalo nakoniec víťazom celého turnaja pred ďalším klubovým tímom Trnavy. Naše dievčatá v boji o tretie miesto vyhrali opäť s Popradom a získali bronzové medaily :)

  Gymy-tímu dievčat v zložení: Ema Eliášová/kapitánka, Viktória Kubinová, Natália Pobočíková, Agáta Vidová, Alexandra Višňovská, Zaira Gergelyová, Eliška Stančíková, Terézia Kavická, Emma Čuvalová, Nikol Ochodnická a Simona Makarová patrí veľké blahoželanie k dosiahnutému úspechu a vďaka za krásnu reprezentáciu našej školy, mesta Myjava i Trenčianskeho kraja.

  Poďakovanie patrí aj rodičom dievčat, ktorí nám pomohli s materiálnym zabezpečením akcie a tiež nás prišli povzbudiť, tak ako aj žiakom septimy a oktávy, ktorí vytvorili správnu športovú atmosféru :)

  Veľké ĎAKUJEME patrí i pani trénerke, ktorá ich na súťaž pripravovala, Mgr. Gabriele Horváthovej.

 • Oznam

  Počet obsadených a voľných miest pre prijímacie konanie 2022/2023


  7902 J gymnázium (4-ročné štúdium)

  počet prihlásených uchádzačov: 52 

  počet obsadených miest: 32

  počet voľných miest: 18


  7902 J 74 gymnázium - bilingválne štúdium 

  počet prihlásených uchádzačov: 80

  počet obsadených miest: 25

  počet voľných miest: 0


  Zároveň Vás informujeme, že sa na našej škole vykonajú prijímacie skúšky v druhom kole na 4-ročné štúdium v termíne 21.6.2022.


  Rozhodnutie TU

 • Erasmus+ - dobrovoľníctvo

  Vo štvrtok 12.5.2022 sme na našej škole privítali Hakana Oguza z Turecka, mentora občianskeho združenia Youth for Equality. Spolu so Zuzkou Draškovičovou, ktorá s týmto združením úspešne spolupracuje, oboznámili študentov 2.B a 3.B s možnosťami dobrovoľníctva, stáží na Slovensku, ale aj v zahraničí. Toto združenie realizuje vzdelávacie projekty v rámci programu Erasmus+, Európsky zbor solidarity, Erasmus pre mladých podnikateľov, Kreatívna Európa, Digitálna Európa, Visegrad a mnohých ďalších programoch lokálnych a medzinárodných. Zábavnými aktivitami sa študenti vzájomne lepšie spoznali a precvičili si svoje komunikačné schopnosti v anglickom jazyku.

 • Opäť na „Slovensko“!

  Družstvo našich dievčat v zložení Emma Čuvalová, Ema Eliášová, Zaira Gergelyová, Terézia Hurbanová, Terézia Kavická, Viktória Kubinová, Simona Makarová, Nikol Ochodnická, Natália Pobočíková, Eliška Stančíková, Agáta Vidová a Alexandra Višňovská sa cez regionálne kolo / víťazstvom nad Novým Mestom nad Váhom / a krajské kolo / víťazstvom nad Trenčínom a Bánovcami nad Bebravou / prebojovalo na Školské majstrovstvá SR v basketbale stredných škôl, ktoré sa budú konať v ŠH Diplomat v Piešťanoch v dňoch 7. a 8.júna 2022.

  Dievčatám ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy a držíme palce v záverečnom turnaji.

 • Výsledky prijímacieho konania pre 4-ročné i 5-ročné bilingválne štúdium

  Výsledky prijímacieho konania pre 4-ročné i pre 5-ročné bilingválne štúdium je zverejnené v Menu časť Prijímacie konanie 2022/23

 • 2.miesto v celoslovenskom kole súťaže Vedieť sa správne rozhodnúť

  Tak ako každoročne, aj v tomto školskom roku sa naši žiaci na hodinách ETV zapojili do programu Etika v podnikaní (Junior Achievement Slovensko), ktorý prebúdza aktívny záujem mladých ľudí o vnímanie etických hodnôt nielen v podnikateľskom prostredí. Súčasťou je aj súťaž Vedieť sa správne rozhodnúť.

  Prvé kolo je korešpondenčné, kde je úlohou družstva písomne vypracovať riešenie zadanej prípadovej  štúdie. Do finále súťaže postupuje 8 najlepších prác z celého Slovenska, kde sa prebojovali aj naši žiaci 2.B triedy Ľubor Hodúl a Tomáš Mockovčiak. V korešpondenčnom kole im pomáhal aj Ondrej Mikulič.

  Finále sa konalo dňa 10.5. 2022 v priestoroch spoločnosti HP v Bratislave. Úlohou súťažiacich je v časovom limite 2 hod vypracovať svoje riešenie prípadovej štúdie a následne ho odprezentovať pred porotou, ktorú tvorili predstavitelia firmy Hewlett-Packard Company. Tento rok bola pod názvom Dynamicky meniaca sa spoločnosť –výberové konanie do pracovného tímu.

  Naši študenti nielenže presvedčivo obhájili svoje riešenie, ale ho aj veľmi profesionálne odprezentovali, za čo si odniesli vo veľmi vyrovnanej konkurencii skvelé 2. miesto.

  Srdečne im blahoželáme a ďakujeme za výbornú reprezentáciu našej školy.

 • Rozlúčka s maturantmi 2022 - video

 • Prijímacie konanie

  Spolu sme v tomto školskom roku dostali 132 prihlášok na štúdium, z toho 80 na bilingválne štúdium.

  Chceli by sme touto cestou poďakovať všetkým uchádzačom, ktorí sa v dňoch 2.5., 4.5., 9.5. a 11.5. zúčastnili prijímacích pohovorov na našej škole. Ešte budeme realizovať náhradný termín, ktorý je určený pre žiakov, ktorí nemohli prijímacie skúšky absolvovať v riadnych termínoch. Milí uchádzači, veľmi si vážime Váš záujem o štúdium na našej škole.

  Zároveň ďakujeme učiteľom, ktorí na prijímacie skúšky pripravili testy a tiež tým, ktorí ich opravili. Bola to náročná práca, keďže spolu bolo na opravovanie viac ako 320 testov.

  Zákonní zástupcovia uchádzačov do 23.5.2022 doručia škole záväzné návratky o nastúpení/nenastúpení na štúdium. O druhom - júnovom kole prijímacieho konania Vás budeme informovať na našej web stránke.

  Už teraz sa tešíme na nových žiakov, s ktorými sa v septembri stretneme.

 • Rozlúčka s maturantmi 2022

  Pozrite si fotogalériu z dnešnej rozlúčky. Ďakujeme všetkým, ktorí sa na programe podieľali, rozlúčka bola nádherná. Našim maturantom držíme palce pri zelenom stole a želáme im veľa šťastia v ďalšom štúdiu.   Fotogaléria

strana:

Novinky

Kontakt

 • Gymnázium, Jablonská 301/5, 907 01 Myjava
  Jablonská 301/5, 907 01 Myjava
 • 034/6213461 - sekretariát
  0915 699 479 - riaditeľka
  034/6213462 - školská jedáleň

Fotogaléria