• Expedícia Liptov – Orava - Liptov

  Expedícia Liptov – Orava - Liptov

  Opäť prišiel ten čas, kedy sa študenti - účastníci Medzinárodnej ceny vojvodu z Edinburgu (The Duke of Edinburgs) musia popasovať s naozajstnou výzvou – dobrodružnou expedíciou. Na našej škole sa okrem študentov, ktorý plnia bronzovú úroveň (dva dni v prírode) našlo aj pätnásť odvážlivcov, ktorí si trúfli aj na striebroa náročnú expedíciu (3 dni prežitia v prírode bez cudzej pomoci). Spolu s nimi sa aj dvaja pedagógovia – expediční školitelia, pán Durec a pán Varsík, vybrali hneď po Veľkej noci na trojdňovú cvičnú expedíciu na stredné Slovensko.

  Prvý deň, po presune rýchlikom do Liptovského Mikuláša a následnej ceste autobusom do Kvačan, na nás čakala najnáročnejšia časť výpravy. Naším cieľom bolo presunúť sa z Liptova až do samotného srdca Oravy k rieke Orava. Prvý úsek našej výpravy bola Kvačianska dolina. Krásne výhľady nám spríjemnili cestu a my sme aj na chvíľu zabudli, že je pred nami ešte dlhá cesta. Samozrejme nešlo to úplne bez komplikácii. Z dôvodu farbosleposti môjho tímu sme sa nielen že stratili z dohľadu učiteľov, ale aj sme si nedobrovoľne predĺžili cestu. Našťastie sa nič vážnejšie nestalo a tak sme mohli pokračovať. S prechodom na Oravu sa vyjasnilo počasie a tak sme po zbytok expedície mali až gýčovú slnečnú oblohu. Ako sa tak náš cieľ približoval, naše sily sa strácali. Navyše to v jednom momente, keď sme už boli iba stovky metrov od rieky, nám cestu zahatal mohutný potok a museli sme využiť naše rezervy na návrat k najbližšiemu mostu. Na miesto nášho nocľahu, lúčku pri rieke Orave, sme dorazili  po 20-tich kilometroch turistiky s „plnou poľnou“ všetci vysilení, ale zdraví.

  Druhý deň sme mali namiesto turistiky iný plán. Našim cieľom na druhý deň bolo splaviť rieku Oravu na raftoch. Po stručnej inštruktáži čakal na nás samotný splav. Počas neho sme mali naplánovanú len jednu prestávku a to pod Oravským hradom. Až po samotný hrad bol splav bez problémov. Aj na studenú vodu sme si zvykli a niektorí do nej dokonca aj skočili. Jeden taký hromadný skok sa stal kúsok za Oravským hradom, kde sa celá posádka jedného raftu rozhodla okúpať. Ich raft totiž narazil do stromu a začal sa potápať. Niektorí vyliezli na strom, iným došlo, že hladina vody je sotva po kolená. Nakoniec sa ale nič vážnejšie nestalo a raft spolu aj s dievčatami bol zachránený. Celý zvyšok plavby potom dievčatá, namiesto hľadania veľkonočných zajačikov, hľadali stratené ponožky v prúde rieky. Po tomto incidente bol zvyšok splavu bez ďalších komplikácii.

  Tretí deň na nás čakala tá najťažšia turistika. Naším cieľom bolo vystúpiť na Veľký Choč. Cesta na vrch bola náročná a strmá. Tú nám komplikovali popadané stromy a zvyšky snehu na cestičkách. Aj túto neľahnú cestu na vrch sme nakoniec zvládli a na samotnom vrchole Veľkého Choča na nás čakala zaslúžená odmena v podobe krásnych výhľadov do širokého okolia. Výstupom sme zakončili našu expedíciu a potom nás už čakala len cesta domov.

  Dokončiť expedíciu nebolo jednoduché. Museli sme použiť všetky naše sily, ale spoločným úsilím sme ju všetci úspešne dokončili. Okrem dobrého pocitu z dokončenia expedície sme si zo sebou do preplneného vlaku zobrali i množstvo nezabudnuteľných zážitkov.

  Teraz nás „už len“ čaká ostrá expedícia – rieka Sázava.

  <Jakub Taran>

 • Pintas hľadá animátorov

  Pintas hľadá animátorov

  Spoločnosť Pintas hľadá brigádnikov k letným športovým a detským stanoviskám. Vek 16+, kontakt pintas@pintas.sk

 • Lilien - úspešná riešiteľka CHO

  Lilien - úspešná riešiteľka CHO

  Dňa 26.4.2019 sa žiačka kvarty Lilien Feriancová zúčastnila krajského kola chemickej olympiády v kategórií D, ktoré sa uskutočnilo v Spojenej škole v Novákoch. Svoje vedomosti uplatnila pri riešení teoretickej časti olympiády a laboratórne zručnosti v praktickej časti. Skončila ako úspešná riešiteľka. Ďakujeme za reprezentáciu školy a prajeme veľa úspechov v ďalšom štúdiu chémie.

 • Úspešní riešitelia celoslovenského kola Biologickej a Geografickej olympiády

  Úspešní riešitelia celoslovenského kola Biologickej a Geografickej olympiády

  V dňoch 24.-26.4.2019 reprezentovala našu školu na celoslovenskom kole Biologickej olympiády študentka Adriana Marková (4.A) v projektovej časti kategórie A s prácou zameranou na populačnú genetiku. Inštitút pre verejnú správu v Bratislave, ktoré podujatie zastrešoval, hostil koncom marca aj účastníkov celoslovenského kola Geografickej olympiády. Na tejto súťaži nás reprezentovala študentka Vladimíra Vávrová (4.A) v kategórii A s prácou o Albánsku a Dominik Gašparík (3.B) v vedomostnej kategórii Z.

  Dievčatá sa v konkurencii prác z celého Slovenska sa stali úspešnými riešiteľkami a potvrdili si tak prijatie na zvolenú vysokú školu bez prijímacích skúšok. Ďakujeme za vzornú reprezentáciu a prajeme veľa úspechov do ďalšieho štúdia na univerzite.

 • Rodičovské združenie

  Rodičovské združenie

  Vážení rodičia, vo štvrtok 2.5.2019 o 15.30 hod. sa uskutočnia triedne rodičovské združenia a o 16.00 hod. v riaditeľni bude zasadať Rodičovská rada. Srdečne vás pozývame.

 • Myjavskí gymnazisti v Kodani

   Vďaka projektu Erazmus plus, do ktorého je naša škola zapojená už niekoľko rokov, sme my, študenti tretieho ročníka myjavského gymnázia, mali možnosť zadarmo vycestovať na týždeň do Dánska. Odlietali sme v sobotu 6.4.2019 ráno z letiska vo Viedni. Naša cesta však nesmerovala priamo do Dánska. Aby sme to cestovanie mali trocha spestrené, navštívili sme aj Rigu, kde sme čakali niekoľko hodín pred odletom do Kodane. Niektorí z nás tento čas strávili prechádzkou po Rige, niektorí zase zostali verní jedlu a ich kroky smerovali do reštaurácie. V Kodani sme pristáli o siedmej večer. Na letisku nás už čakali naši dánski priatelia, u ktorých sme boli ubytovaní.  V nedeľu sme mali voľný program. Mnohí z nás strávili tento deň poznávaním Kodane. Naši hostitelia nám poukazovali krásu tohto mesta. V pondelok ráno sme sa všetci stretli v škole, na Gymnáziu v Gladsaxe. Po výmene zážitkov z nedele prišiel rad na prezentáciu, ktorú sme pripravili ešte na Slovensku. Keďže tento projekt je medzinárodný, neboli sme jediní hostia v Dánsku. Študenti z Islandu a Fínska boli tiež jeho súčasťou. Pre nás to bola obrovská príležitosť spoznávať nové kultúry. Cieľom projektu bolo priblíženie problému radikalizácie mladým ľuďom a spoločné hľadanie riešení. V utorok sme mali prednášku o tejto problematike. Bolo to veľmi zaujímavé a náučné. Čo bola pre nás zábava, bol tradičný tanec, ktorý nám príliš nešiel. Zvyšok dňa sme strávili s našimi hostiteľmi. Večer sme si všetci Slováci aj s našimi hostiteľmi zahrali bowling. Stredu sme nestrávili v škole, ale poznávaním Kodane. Bol to náročný deň, ktorý však stál za to. Videli sme veľké množstvo pamiatok a utvrdili sa v tom, že Kodaň je nádherné mesto s bohatou históriou. Tí, ktorí si prechádzku po Kodani veľmi neužili, si prišli na svoje návštevou zábavného parku Tivoli.  V štvrtok sme v skupinách vypracovali projekty o radikalizme, ktoré sme si následne mohli pozrieť na spoločnej rozlúčkovej večeri. V piatok naše kroky smerovali na letisko. Mnohí z nás si vytvorili tak silné priateľstvá, že bolo ťažké odísť. Útechu sme však našli v tom, že sa o rok uvidíme na Slovensku. Cesta domov bola rovnaká ako v sobotu, ale naše pocity nie. Boli sme ohúrení, šťastní, plní zážitkov. Sme veľmi vďační za to, že sme mohli prežiť tak úžasný týždeň a vytvoriť si nové priateľstvá.

  „študenti gymy“

 • Výsledky PS - bilingválne štúdium 2019/2020

  A máme tu výsledky prijímacích skúšok... 

 • Krajské kolo Biologickej olympiády

  Krajské kolo Biologickej olympiády

  Dňa 26.marca 2019 sa v priestoroch Fakulty zdravotníctva Trenčianskej univerzity A.Dubčeka v Trenčíne uskutočnilo krajské kolo Biologickej olympiády v kategóriách stredných škôl. Našu školu reprezentovali v kategórii A v teoreticko-praktickej časti Alica Domenová (4.A) a projektovej časti Adriána Marková (4.A).  Adriana s prácou zameranou na výskum v oblasti populačnej genetiky v konkurencii prác z rôznych oblastí biológie obsadila 2.miesto a postúpila na celoslovenské kolo, ktoré sa uskutoční v závere mesiaca marec v Bratislave.

  Srdečne blahoželáme a držíme palce v celoslovenskom kole.

 • Galaprogram ku Dňu učiteľov

  Dňa 28.3.2019 sa v KD Samka Dudíka uskutočnil slávnostný galaprogram venovaný Dňu učiteľov, na ktorom bolo ocenených 11 učiteľov myjavského okresu, medzi nimi i dve naše kolegyne - Mgr. Natália Šípošová a Mgr. Alena Cilíková. Srdečne gratulujeme!

 • Prečítajte si nové číslo časopisu

  Prečítajte si nové číslo časopisu

  Milí kolegovia a študenti, nové číslo nášho časopisu práve vyšlo. Môžete sa v ňom dočítať o zážitkoch našich študentov vo Fínsku v rámci projektu Erazmus, o našej vydarenej charitatívnej vianočnej akcii alebo o lyžiarskom kurze 1.B. Tentoraz sme vyspovedali pani profesorku Vlastu Hyžovú. Keďže marec je mesiac knihy, nájdete tu viacero typov na zaujímavé knihy a začítate sa aj do napínavého príbehu z pera Matúša Sameka. Nezabudli sme ani na Oskarom ocenený film Bohemian Rapsody, či pár ekologických zamyslení a mnoho ďalších doplnených krásnymi fotkami. Príjemné čítanie.

 • Úspešne na Pytagoriáde

  Úspešne na Pytagoriáde

  Študenti prímy - Petra Balážová, Alžbeta Londáková, Tomáš Vičík a tercie - Tomáš Michalec a Martin Zeman, sa dňa 27. marca 2019 zúčastnili okresného kola v Pytagoriáde, kde medzi rovesníkmi z nášho okresu dosiahli krásne výsledky:

  kategória P6 / len 4 úspešní riešitelia/: 2. miesto Petra Balážová, 4. miesto Alžbeta Londáková

  kategória P8 / len 4 úspešní riešitelia/: 1. miesto Martin Zeman

  Všetkým ďakujeme za úžasnú reprezentáciu našej školy.

 • Krajské kolo Olympiády v ruskom jazyku

  Krajské kolo Olympiády v ruskom jazyku

  Dňa 25. marca 2019 sa v Partizánskom konalo Krajské kolo Olympiády v ruskom jazyku. Našu školu  reprezentovala žiačka 2A triedy  Anastasija Antal, ktorá v kategórii B1 obsadila nádherne 2.miesto.  Srdečne blahoželáme k úspechu a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy!  Спасибо, Настя!!!

 • ZIMNÁ KALOKAGATIA

  ZIMNÁ KALOKAGATIA

  V dňoch 12.-13.marca 2019 sa na Štrbskom Plese konala Zimná kalokagatia - olympiáda detí a mládeže. Našu školu reprezentoval Matej Horniak z kvarty, ktorý získal v biatlonovej štafete starších žiakov 3.miesto. Srdečne gratulujeme!

 • Olympiáda z dejepisu

  Olympiáda z dejepisu

  Dňa 21. marca 2019 sa v Bánovciach nad Bebravou uskutočnilo krajské kolo Olympiády z dejepisu, na ktorom našu školu reprezentovali dvaja študenti, a to Jakub Taran z Kvinty a Dominik Gašparík z 3.B. V kategórii B obsadil Jakub Taran 3. miesto. Obaja boli úspešní riešitelia. Našim dvom  študentom srdečne blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu školy.

 • Naše basketbalistky opäť postúpili na Slovensko

  Naše basketbalistky opäť postúpili na Slovensko

  Družstvo našich basketbalistiek v zložení Jana Bendová, Ema Eliášová, Zuzana Horniačková, Michaela Horváthová, Aneta Chudíková, Nina Jamrichová, Natália Kročianová, Barbora Matušicová a Anna Dolovacká si vybojovalo cez okresné, regionálne a krajské kolo postup na Školské majstrovstvá Slovenska v basketbale žiačok SŠ, ktoré sa budú konať v dňoch 9.-10. mája 2019 v Piešťanoch.

  Dievčatám ďakujeme za reprezentáciu školy a na Slovensku držíme palce.

 • On a eu du succès !!! Boli sme úspešní !!!

  On a eu du succès !!! Boli sme úspešní !!!

  Dňa 18.3.2019 sa v meste Trenčín uskutočnilo krajské kolo olympiády z francúzskeho jazyka, na ktorej náš žiak Martin Krč z 5.B získal krásne 1. miesto v kategórií 2.B. Všetci mu blahoželáme k úspechu a držíme palce do celoštátneho kola, ktoré sa bude konať v Turčianskych Tepliciach 10.5.2019. 

 • Riaditeľské voľno

  Z dôvodu písomných maturitných skúšok udeľuje riaditeľka školy z organizačných dôvodov riaditeľské voľno

  12.3.2019 triedam 5.B, 3.A, 2.B

  13.3.2019 triedam 3.B, 2.A

  14.3.2019 triedam prima, tercia, 5.B

 • Spolupráca s Oxford University Press

  Spolupráca s Oxford University Press

  Naša škola sa stala oficiálnym partnerom britského vydavateľstva Oxford University Press vo výskumnom projekte testovania anglického jazyka. OUP pracuje na vývoji širokej škály online testov z anglického jazyka a každá jedna otázka, ktorá bude súčasťou finálnej verzie testov, musí byť najskôr tzv. predtestovaná na štatisticky preukaznej vzorke respondentov. Naši študenti budú mať možnosť otestovať si rôzne jazykové zručnosti, ako napr. čítanie, počúvanie, gramatika a slovná zásoba ... Učitelia tak budú mať možnosť získať užitočné informácie o vedomostiach svojich študentov využitím efektívnej metódy online testovania a študenti tak prispejú k vytvoreniu globálne administrovaných testov z anglického jazyka.  

 • Okresné kolo olympiády z dejepisu

  Okresné kolo olympiády z dejepisu

  Dňa 14.2.2019 sa v priestoroch ZŠ Viestova 1, Myjava konal 11. ročník okresného kola v Dejepisnej olympiáde, kde naše osemročné gymnázium reprezentoval žiak kvarty Matej Miroslav Miko, ktorý bol v kategórii C úspešným riešiteľom. Ďakujeme za reprezentáciu školy.

 • Krajské kolo olympiády v anglickom jazyku

  Krajské kolo olympiády v anglickom jazyku

  Po úspechoch v okresnom kole sa naši študenti vybrali reprezentovať myjavské gymnázium v krajskom kole olympiády v anglickom jazyku, ktoré sa konalo dňa 13. 2 2019 v Trenčíne a v Dubnici nad Váhom.

  Študenti nám urobili veľkú radosť a na ich dosiahnuté výsledky sme naozaj hrdí.

  Súťažili v nasledujúcich  kategóriách :  1B ( Hubert Závodský), 1C ( Lukáš Valent), 2A (Matúš Medveď), 2B (Adriana Dolinková ), 2C1 ( Filip Januška) an 2C2 ( Viktória Halabrínová ).

   Na krásnom druhom mieste sa umiestnil Hubert Závodský z kvarty v kategórii  1B. Filip Januška z 5.B obsadil taktiež skvelé druhé miesto v kategórii 2C1 a Viktória Halabrínová zo 4.A triedy túto trojicu víťazov uzatvorila opäť nádherným druhým miestom v kategórii 2C2.

  Výhercom srdečne blahoželáme a všetkým súťažiacim ďakujeme za výbornú reprezentáciu školy.

strana:

Novinky

Kontakt

 • Gymnázium, Jablonská 301/5, 907 01 Myjava
  Jablonská 301/5, 907 01 Myjava
 • 034/6213461 - sekretariát
  0915 699 479 - riaditeľka
  034/6213462 - školská jedáleň

Fotogaléria