Navigácia

 • Bienále animácií Bratislava

  Bienále animácií Bratislava

  10. októbra sa naši prímani zúčastnili projekcie animovaných filmov v rámci programu Bienále animácií Bratislava. Animované etudy našich prímanov vznikli vznikli v rámci animačnej dielne improvizovaného štúdia po projekcii animovaných filmov v DK Samka Dudíka na Myjave.

 • Astrofilm Piešťany

  Astrofilm Piešťany

  V dňoch 10. a 11.októbra 2018 sa 20 záujemcov o fyziku zúčastnilo podujatia Astrofilm Piešťany 2018. Prvý deň sme si pozreli vystúpenie Michala Figuru, ktorý predviedol v hodinovom bloku jednoduché fyzikálne pokusy z bežného života.  Ďalší deň sme sa zúčastnili zaujímavej prednášky RNDr.Jiřího Grygara o bezpilotných kozmických letoch a s tým spojených najnovších poznatkoch o vesmíre a zaspomínali sme si na Okná vesmíru dokorán...

 • Jesenná kvapka krvi

  Jesenná kvapka krvi

  Pomáhať si navzájom je ľudské. Aj týmto heslom sa riadi Trenčiansky samosprávny kraj (TSK), ktorý koncom novembra 2018 dá všetkým pravidelným darcom krvi i prípadným smelým prvodarcom šancu po ôsmykrát v tomto roku darovať krv.

  Od roku 2014 Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) spoločne s Národnou transfúznou službou (NTS) v Trenčíne, považskobystrickou, bojnickou a myjavskou nemocnicou každoročne organizuje odber krvi, určený širokej verejnosti i zamestnancom úradu a okolitých inštitúcií. Za 4 roky prišlo darovať vzácnu tekutinu viac ako 400 darcov, ktorí spoločne prispeli takmer 160 litrami krvi. Trenčianska župa aj naďalej pokračuje v tomto humánnom činne a snaží sa pomáhať. Preto sa v utorok 20. novembra 2018 v čase od 8.00 h do 10.00 h uskutoční na pôde Úradu TSK v poradí ôsmy spoločný odber krvi Trenčianskej župy pod názvom Jesenná kvapka krvi. „Počas všetkých odberov, ktoré sme na župe zorganizovali, prišli pomôcť ľudia rôznych vekových kategórií. Teší ma, že pravidelne počas kvapky krvi stretávam študentov našich stredných škôl, zamestnancov zariadení sociálnych služieb v zriaďovateľskej pôsobnosti TSK, dobrovoľných hasičov či zamestnancov župného úradu. Rád by som touto cestou všetkých pozval na už v poradí ôsme spoločné darovanie krvi,“ uviedol trenčiansky župan Jaroslav Baška.

  Odber krvi na pôde župného úradu už tradične zabezpečia milí a ústretoví zamestnanci Národnej transfúznej služby v Trenčíne. Darcovia, ktorí majú do Trenčína ďalekú cestu, môžu využiť možnosť darovať krv v jednej z troch nemocníc v zriaďovateľskej pôsobnosti Trenčianskeho samosprávneho kraja. Zamestnanci hematologických oddelení v považskobystrickej, bojnickej i myjavskej nemocnice vás budú očakávať taktiež v utorok 20. novembra 2018 v čase od 7.00 h.

  Darovanie krvi je skutočným „darom života“. Preto ak aj vy máte záujem pomôcť niekomu, kto to v budúcnosti bude potrebovať, môžete svoju účasť nahlásiť na e-mailovej adrese matej.planek@tsk.sk alebo na tel. č. 0901 918 137. Srdečne ďakujeme.

 • Príspevok na RZ a hygienu

  Príspevok na RZ a hygienu

  Vážení rodičia, po odsúhlasení Rodičovskou radou je pre tento školský rok výška príspevku RZ 25€/rodina (t.z. pri viacerých deľoch na našej škole platí rodič tento príspevok len raz!) a výška príspevku na hygienu 5€/žiaka (t.z. platí sa za každé dieťa na škole).

  Príspevky prosím uhrádzajte na účet Rodičovského združenia pri Gymnáziu Myjava, Jablonská 301/5, 90701 Myjava, č. účtu: SK 72 0900 0000 0000 3723 1478 - Slovenská sporiteľňa. Do správy pre prijímateľa uveďte prosím: meno žiaka, trieda, suma a čo platíte (pr.: Alica Bémová, 3.A, 30€, príspevok RZ+hygiena).

  Ďakujeme

 • Myjavských gymnazistov ocenil britský veľvyslanec

  Myjavských gymnazistov ocenil britský veľvyslanec

  V stredu, 19. septembra, sa slávnostnou ceremóniou ukončil program DofE pre účastníkov na bronzovej úrovni. Ocenenia si prevzali aj študenti myjavského gymnázia a teraz je len na nich, či sa uspokoja s bronzom, alebo sa pokúsia získať strieborné, či dokonca zlaté ocenenie Vojvodu z Edinburghu

  Program DofE (Cena Vojvodu z Edinburghu) je rozvojový program, ktorý vedie mladých ľudí k rozširovaniu škály zručností, k budovaniu silnej vôle prostredníctvom športu či k podpore svojho okolia v rámci dobrovoľníctva. V prvom rade je však DofE výzva. Vytýčiť si záväzný cieľ a systematicky na ňom pracovať až do jeho dosiahnutia počas troch až šiestich mesiacov predsa vyžaduje nezanedbateľnú dávku odhodlania.

  Vďaka DofE myjavskí študenti nadobudli nové schopnosti, alebo popracovali na aktivitách, ktorým sa už pred tým venovali. Učili sa napríklad nové jazyky, hrať na hudobné nástroje, venovali sa gymnastike či laboratórnemu výskumu. Zároveň získali mnoho jedinečných skúseností, keď ako dobrovoľníci pomáhali v detských domovoch, odovzdávali svoje skúsenosti kamarátom alebo prispievali k zlepšeniu životného prostredia vo svojom okolí. Čerešničkou na torte pre každého z účastníkov bola dvojdňová dobrodružná expedícia, počas ktorej so spolužiakmi otestovali svoju schopnosť prežiť v prírode.

  Po všetkej tejto snahe, či už v rámci aktivít alebo na dobrodružnej expedícii prišla už len veľká sláva. Nastal deň kedy sa slávnostne odovzdávali bronzové ocenenia medzinárodnej ceny vojvodu z Edimburghu.

  Za všetkých ocenených by som vám rad priblížil svoje dojmy z podujatia. Ešte pred samotným odovzdávaním cien sme sa zastavili v centre Žiliny, ktorú sme využili na obed a vychádzku na Mariánske Námestie.

  Po rozchode sme presunuli do Gbelian kde sa predávanie cien uskutočnilo. Organizátori zvolili ako miesto konania zrekonštruovaný kaštieľ Chateau Gbeľany. Privítali nás tam členovia hudobnej skupiny S hudbou vesmírnou s ich tematickou piesňou “Je nám teplo!” keďže tam bolo 35 stupňov.

  My, žiaci z Gymnázia v Myjave sme mali tú česť, že nám cenu na rozdiel od iných škôl odovzdal sám britský veľvyslanec Andrew Garth. Mali sme možnosť podeliť sa s ním o naše skúsenosti z projektu a ukázať mu, čo sme dokázali. Do diskusie sme sa dostali aj so speváčkou zmienenej skupiny Dominikou Zeleníkovou Morávkovou. Po ceremónii nás čakal slávnostný banket a jedna dôležitá otázka. Odvážime sa pokračovať na striebornú úroveň medzinárodnej ceny?

  Martin Krč a Jakub Taran

 • Úspešná letná biatlonová sezóna žiačky Myjavského gymnázia Barborky Horniakovej.

  Úspešná letná biatlonová sezóna žiačky Myjavského gymnázia Barborky Horniakovej.

  Dňa 9.9.2018 sa vo Vyhniach konalo 1. kolo Majstrovstiev Slovenska v letnom biatlone. Naša žiačka Barborka Horniaková z Myjavského gymnázia sa stala majsterkou Slovenska vo vytrvalostnom preteku so streľbou 1 0 2 0.

  Hneď o týždeň v dňoch 15. a 16. septembra sa konalo druhé kolo Majstrovstiev Slovenska v Predajnej pri Banskej Bystrici. Aj v tomto kole pretekov Majstrovstiev Slovenska sa Barborke mimoriadne darilo. V sobotu v rýchlostných pretekoch vyhrala 1. miesto, v nedeľu po menej vydarenej streľbe v pretekoch s hromadným štartom obsadila 2. miesto.

  Okrem týchto úspechov sa Barborka zúčastnila Majstrovstiev sveta juniorov v biatlone na kolieskových lyžiach v Novom Meste na Morave v dňoch 21. – 26.8 2018. Barborka (ešte v dorasteneckom veku) ako najmladšia účastníčka týchto pretekov v sobotu skončila na 37. mieste v rýchlostnom preteku, v nedeľu v stíhacích pretekoch sa posunula na 29. priečku s najrýchlejším bežeckým časom zo slovenských reprezentantiek.

  Ďakujeme jej za úspešnú reprezentáciu Slovenskej republiky a  nášho mesta Myjava.

 • Rodičovské združenie a Rodičovská rada

  Rodičovské združenie a Rodičovská rada

  20. septembra 2018 sa v jednotlivých triedach o 15.30 hod uskutoční rodičovské združenie. Následne, o 16.30 hod zasadne v riaditeľni školy Rodičovská rada.

 • Ponuka krúžkov na aktuálny školský rok

  Ponuka krúžkov na aktuálny školský rok

  Na tomto odkaze nájdete ponuku krúžkov na tento školský rok. Prihlásiť sa na nich môžete prostredníctvom vzdelávacích poukazov, ktoré vám rozdajú vaši triedni učitelia. Bližšie informácie o náplni a činnosti na krúžkoch nájdete u vedúcich krúžkov.

 • O5 s5 v škole :)

  O5 s5 v škole :)

  Oznamuje sa všetkým, že slávnostné otvorenie školského roka 2018/2019 sa uskutoční dňa 3.9.2018 o 8.15 hod v telocvični školy.

 • Eš Vé Pé 2018

  Eš Vé Pé 2018

  Tretí júnový pondelok bol deň, kedy sme sa lúčili a kývali rodičom plní elánu na cestu za  novými zážitkami. Približne 4 a pol hodinová cesta vlakom bola síce trochu únavná, ale i plná zábavy. Ubytovanie nás čakalo v obci menom Veľký Slávkov neďaleko Popradu. Rozložili sme sa v útulných domčekoch. Na druhý deň sme sa vydali na turistiku. Lanovka nás vyviezla na Skalnaté pleso. Bol tam krásny výhľad, ďalej sme však museli ísť po svojich. Kamenistou cestou sme navštívili niekoľko chát, videli sme krotkú líšku a pokochali sme sa aj vodopádmi. Po trochu osami skomplikovanej turistike sme sa išli zrelaxovať do Aquacity Poprad. Oddýchnutí po obede sme vyrazili do Tricklandie, kde vznikla asi väčšina našich fotiek. 2D obrazy na stenách sa v našich mobiloch a foťákoch premenili na obrázky s nádychom rozprávky. Rušný deň sme zakončili večerou a oddychom na chatách. V štvrtý deň našej dobrodružnej výpravy nám doobeda zostalo dosť času na tvorbu projektov, ktoré nám zadali pani učiteľky. Poobede prišiel čas na prechádzku po Štrbskom plese a tí odvážnejší išli na turistiku na vodopád Skok. Prechádzku i turistiku sme si užili aj vďaka krásnemu počasiu. Cestou naspäť sme všetci cítili stres, únavu a hlad kvôli komplikáciám na  električkovej trati. Po tri-krát dlhšej ceste boli večera a gauč vykúpením. Posledný večer sme sa veľa smiali, veľa sme jedli a jednoducho sme si to užívali. V piatok doobeda sme prezentovali projekty na ktorých sme tak usilovne pracovali, riešili sme posledný kvíz a udeľovali sa hodnotenia a sladké odmeny. Potom sme už nasadli na vlak.

  Ako sa všetky výlety končia, tak sa skončil aj ten náš. Bol to veľký zážitok a odnášame si veľa spomienok.  Škoda, že my, žiaci kvarty, už viac nepôjdeme! Ale užili sme si veľa krásnych chvíľ na ktoré nikdy nezabudneme. J  

  Jakub Taran a  Sabina Stančíková

 • Spolupráca s univerzitami

  Spolupráca s univerzitami

  Naša škola nadviazala spoluprácu v oblasti fyziky so štyrmi univerzitami na Slovensku - UK Bratislava, UPJŠ Košice, Žilinská univerzita, TU Zvolen. Cieľom tejto spolupráce je podporiť prírodovedné vzdelávanie, zvýšiť popularitu fyziky a v neposlednom rade uľahčiť a zefektívniť prácu učiteľa.
  Prvým krokom spolupráce bolo testovanie študentov 2.B triedy. Testovanie prebehlo anonymne. Študenti odpovedali na kvalitatívne úlohy  z bežného života a umiestnili sa nad celoslovenským priemerom.

 • Začali sa expedície DofE

  Začali sa expedície DofE

  Školský rok sa blíži ku koncu a s ním pomaličky aj druhý ročník DofE (Ceny vojvodu z Edinburghu) - program, do ktorého sa mohli študenti gymnázia zapojiť i v školskom roku 2017/2018. V tomto roku sme si plnili svoje ciele a vytrvalo sme na nich pracovali, či už to bol rozvoj talentu, dobrovoľníctvo alebo športové aktivity. Na úplné dokončenie a úspešné absolvovanie sme však ešte museli splniť jednu misiu – a tou je expedícia.

  V dňoch 28.-29.5. sa bronzoví dofáci vydali na dvojdňovú cvičnú expedíciu (Myjava – Poľana – Javorina – Stará Turá), kde si museli sami pripraviť teplé jedlo, prespať noc v stane a hlavne pomáhať si v skupine a užívať prítomnosť iných ľudí bez elektroniky a spoliehať len na seba a svoju vlastnú orientáciu na mape.

  Prvý deň sme šli s nimi aj my, strieborní dofáci, no nás ešte čakala jedna noc. Preto sme sa ráno rozlúčili s kamarátmi,  zbalili spacáky a stany, vyložili 18-20kg batohy na plecia a pokračovali na Jelenec a k susedom Čechom cez Vápenky do Novej Lhoty, kde sme strávili druhú noc. Posledný tretí deň sme sa  už len svižným tempom presunuli do Javorníka a odtiaľ unavení, no pritom naplnení energiou z hôr, sme sa vrátili späť domov na Myjavu. Cvičnú expedíciu s nami absolvovali aj školitelia a hodnotitelia expedícií Peter Varsík, Jaroslav Durec, Dana Ivančová a Lenka Lišková.

   

  V dňoch 3.-5.6. nás strieborňákov čakala už kvalifikačná expedícia v Považskom Inovci. Dostali sme inštrukcie o trase, mapu a buzolu a vyrazili sme do úplne neznámeho terénu. Našich 50 kilometrov sme začali v Piešťanoch, odkiaľ sme šli cez Moravany nad Váhom až pod vrch Marhát, kde sme strávili v stanoch prvú noc.  V noci nás tam prišlo navštíviť aj stádo muflónov, takže sme neboli úplne sami. Ráno sme vybehli na Marhát (dobre, nebolo to až tak rýchlo, haha), na vrchole sme sa pofotili a pokračovali celý deň až kým sme prišli k prameňu Zľavy, kde sme strávili druhú noc. So svalovicou sme sa tretí deň ráno  ponáhľali do Kálnice, kde bol záver našej kvalifikačnej expedície.

  Zhrnula som to celkom rýchlo, no niekedy nám prišlo, že ten výstup na kopce trvá celú večnosť a hovorili sme si, prečo sme neostali doma a nadávali, že nikam už nepôjdeme. No na konci týchto expedícií sme si povedali, že vlastne ani nechceme ísť domov, naplno sme si to užili (aj s alergiou :-D, zlatým streptokokom či boľavými končatinami) a kľudne by sme to zopakovali celé ešte raz. Počas celej výpravy nám vyšlo nádherné slnečné počasie a odniesli sme si odtiaľ veľa skúseností a hlavne veľa pozitívnej energie a zistili, že na krásny výlet nám stačí len spacák, dobrí priatelia a úsmev. Bronzových dofákov kvalifikačná expedícia ešte len čaká na konci júna, tak držíme palce!

  Michaela Majdlenová, 4.B

 • Celoslovenský "Jazykový kvet 2018"

  Celoslovenský "Jazykový kvet 2018"

  Dňa 1.6. 2018 sa traja študenti Gymnázia Myjava zúčastnili v Nitre finále súťaže JAZYKOVÝ  KVET. V silnej celoslovenskej konkurencií ste nám znova dokázali, že patríte medzi NAJLEPŠÍCH  na Slovensku !!!  

  Martin Krč (4.B.) 3. miesto ANJ Poézia (vlastná tvorba)         

  Veronika Hudáková a Patrícia Jurenková (3.B.) 4. miesto ANJ Poézia-Próza

  Touto cestou chceme poďakovať všetkým študentom, ktorí sa zúčastnili nielen celoslovenského, ale aj krajského kola súťaže, za úspešnú reprezentáciu školy.  Všetkým prajeme veľa vytrvalosti a nové skvelé nápady do budúceho roka.

 • Matematický KLOKAN 2018

  Matematický KLOKAN 2018

  Aj v tomto školskom roku sa žiaci našej školy zapojili do medzinárodnej matematickej súťaže KLOKAN 2018. Zo 42 súťažiacich žiakov sa jedenásti stali úspešnými riešiteľmi:

  Viskupová Eva z tercie (získala titul školský šampión za najlepší výsledok v rámci žiakov našej školy); Kulíšková Tamara, Holičová Lucia a Závodský Hubert z tercie; Zeman Martin zo sekundy; Pémová Anita a Kohútová Erika zo sexty; Šiška Branislav z 3.B; Mosný Stanislav a Miko Adam zo 4.A; Mozolák Richard z oktávy.

  Po prvýkrát v histórii súťaže získali od organizátorov malý darček všetci účastníci.

  A šiesti úspešní riešitelia, ktorí sa zaradili medzi 10 % najlepších riešiteľov vo svojich kategóriách, získali darčeky dva: Viskupová Eva, Kulíšková Tamara, Zeman Martin, Pémová Anita, Šiška Branislav a Mosný Stanislav.

  Všetkým úspešným riešiteľom srdečne blahoželáme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy.

 • Výsledky PS na 4-ročné štúdium

  Výsledky PS na 4-ročné štúdium

  Na tomto odkaze nájdete kompletné výsledky prijímacieho konania na 4-ročnú formu štúdia. Prosíme zákonných rodičov budúcich prvákov GyMy, aby postupovali podľa uvedených pokynov. Zápis sa uskutoční v pondelok 21.5.2018 od 8.00 hod. Upozorňujeme na potrebu zápisného lístka, ktorý vám vydá príslušná základná škola.

 • Výsledky prijímacieho konania na 8-ročné štúdium

  Výsledky prijímacieho konania na 8-ročné štúdium

  Na tomto odkaze nájdete kompletné výsledky prijímačiek. Prosíme zákonných zástupcov, aby pri zápise detí postupovali podľa zverejnených informácií. Pripomíname, aby na zápis doniesli zápisný lístok, ktorý im vydá príslušná základná škola.

 • Rodičovské združenie a Rodičovská rada

  Rodičovské združenie a Rodičovská rada

  Vážení rodičia a študenti, pozývame vás na posledné RZ v tomto školskom roku. Uskutoční sa v jednotlivých triedach 17.5.2018 od 15.30 hod. Následne, od 16.00 hod sa bude v riaditeľni školy konať Rodičovská rada.

 • Dodatok ku kritériám PS na 8-ročné štúdium

  Dodatok ku kritériám PS na 8-ročné štúdium

  V prípade, že prihlášku na vzdelávanie podá uchádzač, ktorý sa nezúčastnil Testovania 5-2017, budú mu pridelené body za náhradu Testovania 5-2017 zo SJL a MAT nasledovne:

  • ak mal na polročnom vysvedčení známku „výborný“ – aritmetický priemer bodov, ktoré dosiahli všetci ostatní žiaci, ktorí sa Testovania 5-2017 zúčastnili a mali na polročnom vysvedčení v 5. ročníku ZŠ známku „výborný“
  • ak mal na polročnom vysvedčení známku „chválitebný“ – aritmetický priemer bodov, ktoré dosiahli všetci ostatní žiaci, ktorí sa Testovania 5-2017 zúčastnili a mali na polročnom vysvedčení v 5. ročníku ZŠ známku „výborný“, znížený o 10%

  Tento dodatok bol prerokovaný a schválený pedagogickou radou dňa 11.5.2018 z dôvodu veľkej bodovej diskriminácie 3 žiakov, ktorí sa na Testovaní 5-2017 nezúčastnili a ani nemali možnosť náhradného termínu Testovania 5-2017.

 • Basketbalistky GYMY piate na Slovensku!

  Naše študentky – Jana Bendová, Anna Dolovacká, Ema Eliášová, Zuzana Horniačková, Michaela Horváthová, Nina Jamrichová, Natália Malá, Barbora Matušicová a Michaela Redajová sa v dňoch 26. a 27. apríla 2018 zúčastnili ŠM SR v basketbale žiačok SŠ v Ružomberku.

  V silnej konkurencii basketbalových družstiev naše dievčatá prehrali v základnej skupine zápasy s víťazným družstvom z Košíc a druhou Banskou Bystricou, jasne porazili dievčatá z Komárna a o 5. miesto odohrali super zápas s Bratislavou, v ktorom zaslúžene zvíťazili.

  Dievčatám ďakujeme za vynikajúcu reprezentáciu školy, mesta i Trenčianskeho kraja a držíme palce v ich ďalšej športovej kariére.

 • Celoslovenské kolo SOČ

  Celoslovenské kolo SOČ

  Po krásnom 2. mieste v krajskom kole SOČ v Starej Turej postúpil náš maturant Pavol Tománek z 5.B so svojou prácou v odbore ekonomika a riadenie do celoslovenského kola. Konalo sa 25.-27.4.2018 na Žilinskej univerzite. Jeho práca s názvom INVENTA s.r.o. Hmotná inventarizácia majetku má podnikateľské i praktické využitie. Ďakujeme za úspešnú reprezentáciu nášho gymnázia a prajeme veľa úspechov v ďalšom štúdiu.

strana:

Novinky

Kontakt

 • Gymnázium, Jablonská 301/5, 907 01 Myjava
  Jablonská 301/5, 907 01 Myjava
 • 034/6213461 - sekretariát
  0915 699 479 - riaditeľka
  034/6213462 - školská jedáleň

Fotogaléria