• Halloween v 1.B

  Halloween v 1.B

  29. novembra trieda 1.B tradične oslávila Halloween. Po príchode do školy si žiaci  pripravili svoje kostýmy, aby urobili čo najlepší dojem. Vidieť sme mohli rôzne prevedenia od vtipných až po strašidelné, ako napríklad lupičov, strašiaka do poľa, zdravotnú sestru, ale aj rôzne filmové postavy ako Wednesday Adams a Marge a Homera Simpson.  Halloween sme odštartovali návštevou jednotlivých bilingválnych tried a robili takzvaný 'Trick or treating', pri ktorom nesmela chýbať riekanka, ktorú nás naučil náš americký lektor Matt Haarman. Potom sme sa zišli v triede a súťaž o najlepší kostým sa mohla začať. V tejto súťaži boli 4 kategórie: najkreatívnejší, najvtipnejší, najstrašidelnejší a celkovo najlepší. Kostýmy hodnotili naša pani riaditeľka Ing. Alena Havlíková, zástupkyňa RNDr. Ľubica Domenová, profesorky Michaela Čankyová, Miroslava Londáková, Jana Ilovičná a lektor Matt Haarman. A aký by to bol Halloween bez súťaže vo vyrezávaní tekvíc. Tú hodnotil profesor Jaroslav Durec a jej výsledky ste mohli vidieť na terase na 2. medziposchodí. Tento deň sme si všetci veľmi užili.

  Adam Derda

  Ďakujeme nášmu sponzorovi Tesco Myjava

 • Školské kolo 30. ročníka olympiády v ANJ pre malé gymnázium

  Školské kolo 30. ročníka olympiády v ANJ pre malé gymnázium

  Dňa 06.11.2019 sa na našom gymnáziu uskutočnilo školské kolo 30. ročníka olympiády v anglickom jazyku pre malé gymnázium.  

  Súťažilo sa v dvoch kategóriách: 1A – sekunda, a 1B – kvarta.

  Najlepší študenti, ktorí prešli písomnou časťou - gramatika, slovná zásoba, počúvanie a čítania s porozumením, postúpili do ústnej časti.

  Ústna časť už tradične pozostáva z dvoch úloh. V prvej úlohe študenti na základe obrázkov porozprávali príbeh a v druhej úlohe viedli dialóg s učiteľom na tému podľa zadania.

   

  Naši výhercovia v kategórii 1A:

  1. miesto  Holičová Christina  sekunda

  2. miesto  Petráš Filip  sekunda

  3. miesto  Balážová Petra  sekunda

   

  Naši výhercovia v kategórii 1B:

  1. miesto  Zeman Martin  kvarta

  2. miesto  Grexová Lilli  kvarta

  3. miesto  Mičeková Daniela  kvarta

  Všetkým výhercom blahoželáme a postupujúcim z prvých miest držíme palce v okresnom kole, ktoré sa uskutoční 15.1.2020.

 • Noc v škole

  Noc v škole

  Z dňa 25. na 26. októbra sme my, žiaci sekundy, kvarty a kvinty zažili opäť Noc v škole. Ako každý rok tak aj tento sa niektorí z nás prezliekli do strašidelných masiek. Súťažili sme v rôznych disciplínach ako sú skladanie slov z písmen, vytvorenie strašidelného príbehu, hádanie predmetov a prenášanie vody pomocou slamky. Samozrejme sme si usporiadali aj menšiu diskotéku, kde sme sa všetci vybláznili alebo si mnohí z nás pozreli strašidelné filmy až do skorého rána.  Tí z nás, ktorí filmy pozerať nechceli si spolu s pani učiteľkami zahrali hru Hádaj kto som, pri ktorej sme sa veľmi nasmiali. Veľmi sme toho nenaspali. Unavení a nevyspatí sme skoro ráno upratali, dojedli čo sa dalo a pobrali sme sa domov. Ďakujeme našim pani učiteľkám, že sme sa mohli takto zabaviť a že to s nami vydržali.

                                                                                                                       Žiačky triedy Kvinta

                                                                                                          Martina Mislovičová, Tamara Kulíšková

 • Ako byť "silným" rečníkom

  Ako byť "silným" rečníkom

  Psychologička a lektorka Eva Pavolková: "3 hodiny, 80 detí a veľa AHA momentov. A nie len na strane študentov a učiteľov ;) Aj ja som (ne)jeden mala. Uvedomila som si, že ešte stále existujú deti, ktoré sa chcú učiť. A čo viac, oni ešte aj chcú, aby to v praxi fungovalo!" ĎAKUJEME.

  Beseda o rečníctve bola určená pre študentov posledných ročníkov nielen preto, že tematicky súhlasila s učivom slovenského jazyka, ale predovšetkým preto, že ich čaká veľká slávnosť – stužková. Táto, študentmi obľúbená udalosť, je plná príhovorov a aj vďaka jednému takému „silnému“ sa môže stať udalosťou nezabudnuteľnou. 

  Naše očakávania sa naplnili! Beseda bola nielen pútavá, zaujímavá, ale aj zážitková. Publikum nedýchalo a s nadšením prijímalo informácie o moderných trendoch v rečníctve,  o tom, čomu sa vyvarovať alebo práve naopak, na čom svoju reč stavať. Študenti odchádzali s konkrétnym návodom ako postupovať pri tvorení prejavu, ako sa cez príbeh/ emóciu priblížiť k svojmu publiku. Študenti odchádzali s vedomím, že nezáleží na tom koľko máš rokov, koľko si toho zažil. Každý rečník má svoj príbeh, ktorým sa dotknúť svojho publika a ono na oplátku, zaplatí tým najdôležitejším - svojou pozornosťou.

  www.silnyrecnik.sk

 • Exkurzia študentov v NR SR

  Študenti našej školy sa dňa 17.10.2019 zúčastnili zasadnutia NR SR na hodine otázok a potom i na diskusii s Ing. Jaroslavom Baškom - poslancom NR SR, predsedom TSK, ktorému srdečne ďakujeme za pozvanie do Národne rady.

 • Erasmus+ na Islande

  Erasmus+ na Islande

  Dovolím si tvrdiť, že v októbri 2019 sa uskutočnila ďalšia úspešná mobilita Gymnázia v Myjave, v rámci projektu Erasmus+ „Preventing radicalism among European pals“. Terajšia destinácia nášho pobytu bol krásny severský ostrov Island. Jeho príroda má tiež aj príznačný názov krajina ohňa a ľadu, o čom sme sa naozaj mohli presvedčiť na vlastné oči. Nepredbiehajme ale udalosti a pustime sa do toho postupne.

  Po časovo ale aj mentálne náročnom presune na sever Islandu s medzipristátím v Osle sme sa do našej cieľovej destinácie dostali až v neskorých nočných hodinách. Malé mestečko Sauðárkrókur obklopené horami a morským fjordom už spalo a tak naše privítanie zostalo na našich hostiteľov a ich rodiny.

  Okrem času tráveného v škole alebo na akciách organizovaných školou mali náš program na starosti naši hostitelia. Pokojne si dovolím povedať za celú našu skupinu, že pripravený program bol naozaj rôznorodý a naozaj sme sa ani na moment nenudili. Napriek chladnejšiemu severskému podnebiu sme trávili veľa času v termálnych prameňoch a niektorí odvážlivci zavítali aj do  chladného Grónskeho mora.

  V rámci celodenného výletu organizovaného školou sme sa dostali do sopečne aktívnej časti východného Islandu. Tam sme mali možnosť pokochať sa krásnymi výhľadmi na božie vodopády Godafos, nahliadnuť do útrob geotermálnej elektrárne, prechádzať sa medzi lávovými skalami či zohriať sa v teplých termálnych prameňoch.

  Nerobila nám problém ani práca na projekte, ktorý bol koncipovaný tak, aby sme boli nútení sa spoznať s novými ľuďmi a spoločnými silami ho vypracovať. Celkovo sme spravili šesť videí na spoločnú tému extrémizmus, ktoré sme spoločne odprezentovali v školskej aule.

  Týždeň v krásnom severskom prostredí naozaj rýchlo ubehol. Sme naozaj veľmi radi, že sme mali takú možnosť dostať sa takto ďaleko od domova. Na Islande sme sa stretli naozaj s úžasnými ľuďmi, z ktorých sa stali naši praví kamaráti a na záver posielame ešte jednu vetu pre nich: „Vidíme sa v apríli!“

   

  Jakub Taran

 • Úspešnosť našich študentov prijatých na VŠ je 100%

  Úspešnosť našich študentov prijatých na VŠ je 100%

  Z 59 končiacich študentov prihlásených na vysokoškolské štúdium pokračuje vo vysokoškolskom štúdiu všetkých 59. Úspešnosť našich študentov prijatých na VŠ je tento rok teda 100%. Blahoželáme všetkým, prajeme veľa šťastia a úspechov v štúdiu.

 • Poznávací zájazd - Škótsko

  Poznávací zájazd - Škótsko

  Dňa 11. septembra 2019, takmer po ročných prípravách v spolupráci s cestovnou kanceláriou FIFO Piešťany, vyrazilo štyridsaťtri študentov a traja učitelia nášho myjavského gymnázia na poznávací zájazd do Škótska.

  Čakala nás nočná jazda do Holandska cez Čechy a Nemecko. Na druhý deň popoludní sme vystúpili v prístave v Amsterdame, kde na nás už čakal trajekt úctyhodných rozmerov. Našou destináciou bol Newcastle upon Tyne na severe Anglicka, teda bolo pred nami približne 17 hodín plavby. Po pasovej kontrole a ubytovaní v kajutách nám pred vyplávaním zostal dostatok času na preskúmanie celého trajektu. Pre nás suchozemcov bolo nanajvýš vzrušujúce mať možnosť preskúmať všetkých 11 poschodí, alebo skôr palúb lode, ktoré okrem schodov spájali taktiež pohodlné výťahy.

  Pre zaujímavosť trajekty spoločnosti DFDS, s ktorou sme sa plavili, majú dĺžku takmer 163 metrov, šírku 28 metrov, dokážu prepraviť 1250 pasažierov a 600 áut. Nachádza sa tu 478 kajút. Na palubách sú bary, herňa, kasíno, obchod, reštaurácie, kaviareň a kino. Teda so skrátením si dlhej plavby nie je problém, i keď ceny sú dosť vysoké. Niektorí z nás si zaskočili do kina. Celá trasa, ktorú sme absolvovali, meria 267 námorných míľ. V najhlbšom mieste plavby malo more hĺbku 60 metrov.

  Približne o pol šiestej večer konečne prišiel čas, keď náš trajekt vyplával. Všetci – nadopovaní liekmi proti morskej chorobe – sme sa zhromaždili na najvrchnejšej palube a lúčili sme sa s Amsterdamom. Tento moment nám trocha pripomínal scénu z filmu Titanic, ale dúfali sme, že náš osud bude iný. Rovnakú plavbu sme absolvovali i späť z Anglicka do Európy, a keďže sme živí a zdraví, náš príbeh má šťastný koniec. I keď je pravdou, že počas pozerania filmu v kine, ktoré bolo pri našej prvej plavbe na palube jeden, teda úplne pri samom dne lode, sme asi trikrát pocítili zvláštny náraz na dne lode. Študenti, ktorí boli v kine, sa obávali nárazu do ľadovca, ale bol tu i názor, ktorý sa zdá najpravdepodobnejší, že sme asi len prešli veľrybám po chrbtoch.

  Na tretí deň ráno sme sa vylodili v Newcastle. Autobusom sme sa presunuli do malebného anglického mestečka Alnwick. Naším cieľom bol krásny Alnwick Castle s nádherným interiérom, úžasným priľahlým parkom a záhradami. Hrad, ktorý je stále v súkromných rukách a vždy bol hojne navštevovaný, v posledných rokoch ešte viac preslávilo použitie jeho exteriéru pri natáčaní  prvej časti filmu Harry Potter. Priamo tu sa natáčala scéna hodiny lietania na metlách. Mimochodom jedna takáto hodina, ktorá je lákadlom pre turistov, práve prebiehala, keď sme prišli. Naši študenti mohli sledovať približne tridsať teenagerov, ako sa snažia vzlietnuť podľa pokynov učiteľa v príslušnom kostýme, a poriadne sa pritom bavia.  Ani jeden nevzlietol, takže do Hogwartsu sa asi nikto z nich nedostal.

  Neskôr sme pokračovali smerom na sever do Škótska. Keď sme prišli na hranicu Anglicka so Škótskom, naši učitelia, po dohode so sprievodcom, si trochu vystrelili zo študentov. Sprievodca zahlásil, že prichádzame na hranicu a treba si pripraviť pasy na kontrolu, približne jedna tretina študentov naletela. Avšak pravý dôvod zastávky bolo odfotenie sa na škótskej hranici. Naše entuziastické fotenie zaujalo a zjavne pobavilo vodičov prechádzajúcich po priľahlej diaľnici, a tak nás zdravili hlasným trúbením. 

  Po našej vtipnej zastávke, ktorá bola vtipná hlavne pre učiteľov, nás ešte čakal presun do Edinburghu. Išli sme po diaľnici pozdĺž pobrežia a celú cestu sme sa mohli kochať úžasným výhľadom na pobrežie a krásne modré more. Po príchode do hlavného mesta sme sa poprechádzali po slávnej mestskej pláži Portobello Beach. Večer  nás čakalo ubytovanie v škótskych rodinách.

  Náš štvrtý deň začal vychádzkou na Calton Hill, na ktorom sme mohli obdivovať niekoľko úžasných stavieb, a z ktorého sme mali výhľad na celý Edinburgh. Pozreli sme si i novú modernú budovu Škótskeho parlamentu.

  Ďalej nás čakala návšteva dedinky Rosslin, kde sme boli objednaní na prehliadku Rosslynskej kaplnky, ktorá je najkrajšou gotickou stavbou v Škótsku. Tiež ju preslávil hollywoodsky trhák Da Vinchiho kód, kde v jednej zo scén Tom Hanks nájde v podzemnej miestnosti kaplnky pod kamennou hrobkou tajné dokumenty. Realita je však iná, pretože tam okrem fotky scény s hercom nie je žiadna hrobka, a teda všetko jej vybavenie vo filme si zjavne priniesli ako kulisy z Hollywoodu. 

  Popoludní sme sa vrátili späť do Edinburghu. Prešli sme sa po slávnej, vyše jeden a pol kilometra dlhej ulici Royal Mile, nazreli sme do Edinburghskej katedrály, vypočuli si škótskeho gajdoša, preskúmali sme celý Edinburghský hrad, kde sme si vystáli rad na škótske kráľovské klenoty a pokochali sa pohľadom z hradu na mesto. Potom nás čakal neskorý obed a rozchod na slávnej nákupnej ulici Princess Street.

  Piaty deň bol naplánovaný celodenný výlet do škótskych Highlands, čo je hornatá oblasť krajiny. Našou hlavnou destináciou bolo najväčšie škótske jazero Loch Lomond, avšak po ceste k nemu sme sa na chvíľu zastavili v najväčšom meste škótska Glasgove, kde sme sa zásobili na náš celodenný výlet.

  Naša hodinová plavba krížom cez Loch Lomond sa začala v maličkej dedinke s prístavom, obchodíkmi a čarovnými škótskymi domčekmi. Na začiatku našej plavby sa úplne vyjasnilo a neuveriteľne modrá obloha nás sprevádzala až do zátoky na opačnom brehu, kde na nás čakal autobus. Počas plavby sa nám podarilo rozlúštiť jednu z najväčších škótskych záhad. Prišli sme na to, prečo Lochnesskú príšeru nikdy nenašli v jazere Loch Ness. Ona sa v skutočnosti skrýva v jazere Loch Lomond, ale tam ju nikto nehľadá. Veľa nechýbalo k jej odhaleniu,  ale keďže sme mali v pláne ešte v ten deň navštíviť i ďalšie miesta, i  keď neradi, rozlúčili sme sa s krásnou prírodou, hľadaním príšery a pokračovali sme smerom k mestečku Stirling.

  Prešli sme popod impozantný Stirling Castle, kde sa písali dejiny pokusu Škótska vybojovať si nezávislosť. Naším cieľom však bol neďaleký pamätník William Wallace, škótskeho národného hrdinu. Krásny pamätník stojí na kopci a je vysoký 60 metrov. Po ceste na samý vrch pamätníka sme museli prekonať vyše dvesto schodov úzkeho točitého schodišťa. Táto námaha však stála za úžasný panoramatický pohľad z pamätníka na nádhernú škótsku krajinu. Po ceste nadol sme si mohli v niekoľkých miestnostiach popri úzkom schodisku prezrieť niekoľko výstav venovaných životu a tragickej poprave Williama Wallaceho a histórii škótskeho boja za nezávislosť. Veľmi im to nevyšlo.

  Počas našej cesty späť do Edinburghu sme sa zastavili pri Falkirk Wheel, čo je lodný výťah považovaný za technický zázrak. Videli sme tiež Kelpies, sochy obrovských hláv sivých koní, bájnych bytostí, ktoré podľa škótskych legiend žijú v jazerách a sťahujú deti pod vodu. Deň sme zavŕšili prejazdom po krásnom dva a pol kilometrovom moste ponad fjord Firth of Forth, popri ktorom vedie rovnako dlhý železničný most, ktorý je tiež považovaný za ďalší technický zázrak v Škótsku.

  Šiesty deň nás čakala rozlúčka s rodinami, v ktorých sme bývali, cesta hornatým vnútrozemím naspäť na sever Anglicka, krátky pobyt v mestečku Newcastle a nalodenie sa na trajekt späť do Holandska. Keďže všetci účastníci nášho zájazdu už vedeli, čo ich na lodi čaká, plavbu si  vychutnali a zopár vstalo veľmi skoro, aby si nenechali ujsť východ slnka na otvorenom mori.

  Siedmy deň sme strávili v Amsterdame. Najskôr sme si pozreli úžasný skanzen veterných mlynov a tradičných holandských domčekov spojený s výrobou syra, čokolády, chovom ovečiek a iných domácich zvierat. Neskôr sme sa vlakom presunuli do centra a po pauze na obed nás čakala viac ako hodinová plavbe po všadeprítomných vodných kanáloch – grachtoch, ktoré  robia celú  krajinu i samotné mesto Amsterdam jedinečnými. Videli sme úžasné budovy, prístav, čínsku reštauráciu na vode, dom Anny Frankovej a krásne hausbóty. Po skončení plavby sme sa išli pozrieť na kráľovský palác a preslávený kvetinový trh a zostal nám ešte dostatok času na nákup ďalších darčekov a suvenírov.

  Vo večerných hodinách sme odchádzali z Amsterdamu. Pred nami bola dlhá cesta domov. Na ôsmy deň popoludní sme všetci, i keď unavení, ale plní zážitkov a dojmov, bezpečne prišli na Myjavu.

   

   

   

 • Ponuka krúžkov 2019/2020

  1. Bedmintonový, stolný tenis – Športové hry 1 - Mgr. Mockovčiaková
  2. Florbal – Športové hry 2 - Mgr. Hornáková
  3. Basketbal - Loptové hry 1 -  Mgr. Horváthová
  4. Basic Maths – Mgr. Grečný
  5. Matematický – S, Ka – Mgr. Horváthová
  6. Fyzika pre VŠ - RNDr.  Domenová
  7. Volejbalový – Loptové hry 2 - p. Valo
  8. Príprava na MS zo SJL pre bilingválne štúdium- Mgr. Kubinová
  9. Whats Up - Mgr. Cilíková
  10. Ruský jazyk – Mgr. Šípošová
  11. DofE
  12. Počítačový
 • Rodičovské združenie

  Rodičovské združenie

  Vážení rodičia, pozývame Vás na rodičovské združenie, ktoré sa uskutoční 26.9.2019 o 15.30 hod. v jednotlivých triedach. O 16.30 hod. prebehne v riaditeľni schôdza Rodičovskej rady.

 • Slávnostné ocenenie

  Dňa 10. septembra 2019 si študenti našej školy prevzali medzinárodnú cenu Vojvoda z Edinburghu.

  TheDuke of Edinburgh, skráteneDofE, je rozvojový program, ktorý dáva mladým ľuďom šancu rozvinúť svoje schopnosti a charakterové vlastnosti pre reálny život, naplniť svoj potenciál a pomôcť im uspieť v živote. Program pozostáva z troch úrovní – bronzovej, striebornej a zlatej, pričom každou úrovňou sú ciele v oblasti talentu, športu či dobrovoľníctva náročnejšie. Okrem troch oblastí, ktoré boli už spomenuté, musia ,,dofáci´´ absolvovať i dobrodružnú expedíciu vo voľnej prírode, no bez mobilných telefónov. Spoľahnúť sa môžu len na mapu, buzolu a svoj tím, ktorý pozostáva maximálne zo siedmich členov.Na konci tejto cesty ich čaká odmena v podobe ocenenia, ktorým je certifikát a odznak uznávaný v celom svete.

  I tento rok si úspešne svoje ocenenia prevzalo 35 absolventov nielen bronzovej, ale i striebornej úrovne na slávnostnej ceremónii, ktorá sa konala v Bratislave v Starej tržnici. Otvorenie patrilo prezidentke Slovenskej republiky – pani Zuzane Čaputovej a jej slávnostnému príhovoru. Neskôr pódium prenechala speváčke americko-švajčiarskeho pôvodu Celeste Buckingham, ktorá so svojím hudobným sprievodom obohatila ceremóniu o dve skladby. Vypočuli sme si tiež inšpirujúce príbehy mladej študentky a pedagogičky, ktoré sa s nami podelili o skúsenosti a zážitky spojené s programom. Potom nasledovalo samotné odovzdávanie cien, ktoré mali na starosti svetovo významní ľudia ako pán veľvyslanec Spojeného kráľovstva na Slovensku Andrew Garth, hokejista Michal Handzuš a mnoho ďalších.

  Verím, že mnohí z nás budú pokračovať i naďalej v tomto programe, aby dokázali nielen sebe, ale i svojim rovesníkom, aký obrovský rozdiel je medzi virtuálnymi a skutočnými zážitkami či skúsenosťami. Mne osobne DofE ukázalo cestu k vytrvalosti, cieľavedomosti a odvahe, a hlavne ma naučilo tímovej spolupráci. 

  Na záver by som sa chcela v mene všetkých študentov, ktorí boli súčasťou programu Duke of Edinburgh, poďakovať, najmä pani profesorkám a pánom profesorom, ktorí boli našou oporou, pomáhali a podporovali nás v našich cieľoch. Vážime si Vašu ochotu a čas, ktorý ste nám venovali. Ešte raz ĎAKUJEME.

  S pozdravom študenti Gymnázia Myjava

  Monika Červená

 • Začiatok školského roka 2019/20

  Začiatok školského roka 2019/20

  Oznamujeme všetkým študentom, že slávnostné otvorenie školského roka sa uskutočni v pondelok 2.9.2019. Stretneme sa v škole o 8.00 hod.

 • Oznam

  Oznam

  Riaditeľstvo Gymnázia Myjava oznamuje, že na základe „Všeobecne záväzného nariadenia Trenčianskeho samosprávneho kraja č. 21/2019 o určení výšky príspevku na čiastočnú úhradu nákladov, ktoré uhrádza zákonný zástupca žiaka vo výške nákladov na nákup potravín a na režijné náklady v školskej jedálni“

  určujeme od 1. 9. 2019 nasledovnú cenu 1 stravného lístka:

  študenti tried príma - kvarta  1,50 €           

  ostatní študenti 1,61 € 

    

 • What´s Up je už online

  What´s Up je už online

  Milí kolegovia a študenti. Posledné tohtoročné číslo nášho školského časopisu What´s Up je už online. Nájdete v ňom opäť množstvo zaujímavých informácií o všetkom, čo sa udialo na našej škole. Dočítate sa o aktivitách, ktoré prebehli počas týždňa netradičného vyučovania, zaujímavosti zo sveta filmu a hudby, v interview sa s nami rozlúčila pani profesorka Janka Podzámska, zasmejete sa na vtipoch z pera pani profesorky Ľubky Durcovej, zažijete chvíle napätia v napínavom pokračovaní príbehu od Matúša Sameka a ešte veľa ďalších zaujímavých článkov. Želáme Vám príjemné prázdninové čítanie.

 • Úspešná sezóna Barborky Horniakovej

  Žiačka našej školy Barborka Horniaková je kadetskou reprezentantkou Slovenska v biatlone.

  V zimnej sezóne 2019  sa zúčastnila na viacerých medzinárodných kadetských a juniorských súťažiach.

  V decembri na juniorskom IBU pohári vo francúzskom Premanonesa umiestnila na 17.mieste v stíhacomzávode na 10km.

  Majstrovstvá sveta kadetov Osrblie – 10.miesto v štafete.

  Európske hry mládeže Sarajevo – 8.miesto v individuálnom závode na 10 km.

  Majstrovstvá Európy juniorov Sjusjoen – 25.miesto v individuálnom závode na 12,5km. Na tomto podujatí aj na juniorskom IBU CUP štartovala s o štyri roky staršími pretekárkami.

  V marci tohto roka sa stala Majsterkou Slovenska v behu na lyžiach v kategórii staršie dorastenky. Majstrom Slovenska sa v tento istý deň stal aj jej brat Matej Horniak, ktorý je tiež žiakom našej školy.

  Barborka preteká za MŠK Brezno, dňa 31.5. bola tiež vyhlásená na slávnostnom vyhlásení Športovec Brezna.

  V júni zahájila úspešne sezónu v letnom biatlone víťazstvom v 1.kole Slovenského pohára v Osrblí a víťazstvom v 2.kole Českého pohára v biatlone v Bystřici pod Hostýnem.

  Ďakujeme za úspešnú reprezentáciu našej školy a srdečne gratulujeme.

 • EšVéPé 2019

  V pondelok 10.6. sme sa my, žiaci kvarty, tercie a prímy nášho GYMY, opäť po roku vybrali do  školy v prírode.

  Naším cieľom bol Veľký Slavkov vo Vysokých Tatrách. Po náročnej ceste vlakom sme sa unavení, ale spokojní, vybalili v našich chatkách v rezorte Aplend. Každé ráno sme začínali rannou rozcvičkou v podobe zumby. Hneď na druhý deň sme sa vybrali na turistiku do Bachledovej doliny, kde sme prešli chodníkom korunami stromov. Vznikla tam väčšina našich fotiek. Po návrate nás čakalo nehorázne horko, ktoré sme si spríjemnili športovým popoludním, počas ktorého sme si zahrali volejbal a okúpali sa v bazéne. Nasledujúci deň sme mali možnosť zahrať si paintball, po ktorom nám zostali nepríjemné modriny, no stálo to za to. Neskôr sme si popoludnie spríjemnili zmrzlinou, kávičkou a múčnikom v Starom Smokovci. Večery sme si krátili hraním obrovského Človeče, nehnevaj sa alebo minigolfom. V náš predposledný deň sme navštívili AquaCity Poprad, kde sme zažili kopec zábavy na rôznych atrakciách, tobogánoch a šmykľavkách. Po tomto výbornom zážitku sme sa pobrali do chatiek pracovať na našich projektoch a tričkách a taškách, ktoré sme si krásne pomaľovali. Taktiež sme mali za úlohu vymyslieť pieseň o tohtoročnej škole v prírode. Tento oddychový deň sme zakončili diskotékou. Bavili sa všetci, ba dokonca aj učitelia, ktorým sme neskôr pripravili palacinky. Nastal deň odchodu. Smutní, ale plní zážitkov, sme nastúpili do prehriateho vlaku s nefunkčnou klimatizáciou, ktorý nás odviezol domov. Na stanici nás čakali rodičia, ktorí sa na nás už veľmi tešili. Na záver by sme sa chceli poďakovať pani učiteľkám Líškovej, Trizuliakovej, Horváthovej, pani zdravotníčke a pánovi učiteľovi Durcovi za to, že to s nami zvládli. Dúfame, že si to užili aspoň tak ako my. - Tamara Kulíšková, Hubert Závodský, kvarta

 • Máme Talent Trenčianskeho kraja 2019

  Dňa 12.6.2019 si na Trenčianskom hrade prebral ocenenie Talent Trenčianskeho kraja 2019 náš šikovný, teraz už bývalý študent Martin Krč. Srdečne Ti, Martin, blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu našej školy.

 • Oznam pre uchádzačov o 2.kolo prijímacích skúšok

  Oznam pre uchádzačov o 2.kolo prijímacích skúšok

  Oznamujeme, že naša škola má po prvom kole prijímacích skúšok úplne naplnený stav 1.ročníka pre 4-ročné i pre 5-ročné bilingválne anglicko-slovenské štúdium v školskom roku 2019/2020. Z toho dôvodu sa 2.kolo prijímacích skúšok na našej škole neuskutoční.

 • Klokan 2019

  Klokan 2019

  Aj v tomto školskom roku sa žiaci našej školy zapojili do medzinárodnej matematickej súťaže KLOKAN 2019. V piatich kategóriách súťažilo 31 študentov, z nich sa deviati stali úspešnými riešiteľmi (zaradili medzi 20 % najlepších riešiteľov na Slovensku):

  Alžbeta Londáková z prímy

  Nicolas Gavorník z 1.A (získal titul školský šampión za najlepší výsledok v rámci žiakov našej školy)

  Nguyen Hoang Duong z 1.B

  Erika Kohútová, Anita Pémová Barbora Horniaková zo septimy

  Mário Žilínek z 3.B

  Dominik Cibula a Branislav Šiška zo 4.B.

  Vo štvrtok 23.5.2019 prebehne odovzdanie diplomov a cien úspešným riešiteľom (ceny zabezpečila naša škola). Malý darček od organizátorov získali všetci účastníci.

  Všetkým riešiteľom srdečne blahoželáme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu našej školy.

   

strana:

Novinky

Kontakt

 • Gymnázium, Jablonská 301/5, 907 01 Myjava
  Jablonská 301/5, 907 01 Myjava
 • 034/6213461 - sekretariát
  0915 699 479 - riaditeľka
  034/6213462 - školská jedáleň

Fotogaléria