Mgr. Lenka Tvrdá

červené stužky

Červené stužky

Červené stužky sú symbolom boja proti chorobe AIDS.
Červené stužky sú symbolom Svetového dňa boja proti AIDS, ktorým je 1. december.
Červené stužky je názov celoslovenskej kampane boja proti AIDS, ktorú s podporou Ministerstva školstva SR.

Hlavným odborným garantom kampane je Národné referenčné centrum pre prevenciu HIV/AIDS v Bratislave.

A Aktuálny problém?
I Individuálny problém?
D Dlhodobý problém?
S Spoločenský problém?

AIDS je celosvetový problém, ktorý sa dotýka aj Slovenska a každého jedného z nás.
Pozývame Vás do II. ročníka celoslovenskej kampane Červené stužky, ktorá bola slávnostne otvorená 2.9. 2008 a vyvrcholí dňa 1.12. 2008.
AIDS (Acquired Immunodeficiency Syndrome) - získaný syndróm imunitnej nedostatočnosti - infekčná choroba

ľudí vyvolaná vírusom HIV (Human Immunodeficiency Virus) - vírus ľudskej imunitnej nedostatočnosti.

ZAMERANIE KAMPANE
» Na zvýšenie informovanosti o HIV/AIDS (kampaňou chceme odpovedať na požiadavku mladých ľudí na zvýšenie odbornej informovanosti o HIV/AIDS). Kampaň za najúčinnejší prostriedok boja proti AIDS považuje odborné vedomosti o HIV/AIDS.
» Na mladého človeka a na jeho vedenie k zdravého životného štýlu. Kampaň je venovaná mladým.
» Na 1.december - Svetový deň boja proti AIDS.
» Na prevenciu látkových a nelátkových závislostí a chorôb spojených s uvedenou problematikou
» Na Rok 2008 - Európsky rok podpory zdravia
Kampaňou chceme osloviť hlavne všetky stredné školy a školské zariadenia na Slovensku, ako aj širokú verejnosť.

Červené stužky
AKTIVITY
Do II. ročníka celoslovenskej kampane Červené stužky sa môžete zapojiť aktivitami od 1.9. 2008 do 1.12. 2008.
» pre mladých prostredníctvom školy
» pre rodičov
» pre pedagógov